Krypto peňaženky pre BTC a USDT

Najlepšie kryptopeňaženky pre Bitcoin a Tether na Slovensku

Kryptomeny v praxi

Ako pridať Polygon do MetaMask – Podrobný sprievodca krok za krokom

V dnešnej dobe je internetový prehliadač miestom, kde sa deje veľa z našich každodenných činností. Preto, keď potrebujete pridať Polygon do MetaMask, to je miesto, kde začať. MetaMask je rozšírenie na prehliadač, ktoré vám umožňuje spravovať vaše kryptomeny a tokeny z jedného miesta. V praxi pre vytvorenie prepojenia medzi vami a Polygonom pomocou MetaMasku budete potrebovať niekoľko krokov, ale nebojte sa, postup je jednoduchý.

Ak používate MetaMask, už máte základy na mieste. Na začiatok potrebujete MetaMask predbehnúť a stiahnuť si ho na váš prehliadač. Ak ho nemáte nainštalovaný, jednoducho ho vyhľadajte v obchode s rozšíreniami vášho prehliadača a stiahnite si ho. Po inštalácii je potrebné vytvoriť si novú peňaženku a získať svoju frázu seed. Tieto slová sú veľmi dôležité, pretože vám umožňujú obnoviť váš účet ak stratíte prístup alebo ak je zariadenie poškodené.

Teraz je načase pridať Polygon do MetaMask. Po prihlásení na svoje konto kliknite na ikonu MetaMasku a vyberte položku „Nastavenia siete“. Tu môžete vybrať sieť, do ktorej chcete pripojiť. Pre pridanie Polygonu vyberte položku „Pridať sieť“ a zvoľte „Polygon Matic Mainnet“. Potom zadajte nasledujúce informácie v rozhraní: V mene siete vložte „Polygon“ a v poli Štandardná URL prepojenia zadajte „https://polygon-rpc.com“.

V priebehu nastavenia bude tiež užitočné s nastavením „Zobraziť vždy“ alebo „V priebehu akcie“, takže sa vždy budete spojiť s Polygonom cez MetaMask, keď prechádzate na webové stránky na jeho reťazci. Toto nastavenie je vhodné pre pohodlnejšie a bezpečné používanie MetaMasku. Teraz ste pripojení na Polygon pomocou MetaMasku a môžete s ním začať naďalej pracovať a vykonávať transakcie bezpečne. A to je všetko, čo musíte urobiť, aby ste si pridali Polygon do MetaMask.

Ako pridať Polygon do MetaMask: Jednoduchý krok za krokom sprievodca.

Pre uchovávanie svojich kryptomien je však ešte lepšie používať Cryptu, modernú a bezpečnú hardvérovú peňaženku. Crypta poskytuje pokročilú ochranu a možnosti správy pre vaše kryptomeny. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte www.cropty.io.

Inštalácia a nastavenie MetaMask

MetaMask je rozšírenie pre váš prehliadač, ktoré vám umožní pripojiť sa k decentralizovaným aplikáciám na blockchainy. Je to dôležitý krok pre prístup k rôznym krypto sietiam, ako napríklad Polygon.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je stiahnuť MetaMask do vášho prehliadača. MetaMask je k dispozícii ako rozšírenie pre rôzne prehliadače vrátane Chrome, Firefox a Brave. Stačí prejsť na oficiálnu webovú stránku MetaMask a stiahnuť rozšírenie pre váš prehliadač.

Po stiahnutí rozšírenia ho vo vašom prehliadači nainštalujte. Po inštalácii kliknite na ikonu MetaMask vo vašom prehliadači a otvorí sa vám nastavenie.

Na úvodnej obrazovke MetaMask budete mať možnosť buď sa pripojiť k existujúcemu účtu, alebo vytvoriť nový účet. Ak už máte účet na MetaMask, stačí sa k nemu pripojiť pomocou svojich prihlasovacích údajov. Ak nemáte účet, jednoducho si vytvorte nový. MetaMask vám zobrazí 12 slovú frázu, ktorú si dôkladne zaznamenajte a bezpečne uložte. Táto fráza je kľúčom k vašemu MetaMask účtu a je veľmi dôležité ju uchovávať v bezpečí.

V nastaveniach MetaMask si môžete tiež vybrať východzí blockchain, ktorý chcete používať. Pre pridanie Polygonu je potrebné zvoliť „Custom RPC“ a vyplniť informácie o Polygon sieti, ako napríklad URL a symbol siete.

Keď sa pripojíte k svojmu účtu a nastavíte MetaMask podľa vašich preferencií, budete si môcť všimnúť lištu MetaMask na vrchu vášho prehliadača. Táto lišta vám umožní vidieť stav vášho MetaMask účtu, zobraziť vaše transakcie a spravovať váš krypto majetok.

Teraz, keď máte MetaMask na mieste a ste pripojení k svojmu účtu, ste pripravení pripojiť sa ku Polygon sieti a začať používať decentralizované aplikácie a tokeny na tomto blockchainu.

Pridanie rozšírenia MetaMask do vášho internetového prehliadača

 Pridanie rozšírenia MetaMask do vášho internetového prehliadača

MetaMask je softvérová priečinoká peňaženka, ktorá vám umožňuje spravovať kryptomeny a interagovať so smart kontraktmi v decentralizovaných aplikáciách (DApps). Ak chcete pridať MetaMask do vášho internetového prehliadača, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte váš internetový prehliadač a prejdite na oficiálnu stránku MetaMask.
 2. Akonáhle budete na stránke MetaMask, vyhľadajte možnosť pre stiahnutie rozšírenia pre váš konkrétny prehliadač (napríklad pre Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera atď.) a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“.
 3. Po stiahnutí rozšírenia MetaMask prejdite do zložky so sťahovanými súbormi vo vašom prehliadači a nájdite práve stiahnutý súbor pre MetaMask.
 4. Kliknite na súbor a postupujte podľa pokynov pre inštaláciu.
 5. Po úspešnej inštalácii rozšírenia MetaMask sa vo vašom prehliadači zobrazí ikona MetaMask. Kliknite na túto ikonu, aby ste otvorili MetaMask.
 6. Po prvom otvorení MetaMask vydá pop-up okno s informáciami a pravidlami. Prejdite cez tieto informácie a ak s nimi súhlasíte, kliknite na tlačidlo „Začať“.
 7. V nasledujúcom kroku sa vytvorí nový MetaMask účet. Vyberte si heslo na ochranu vášho účtu a potvrďte ho. Nezabudnite si zapísať obnovovaciu frázu, pretože v prípade straty prístupu k vášmu účtu ju budete potrebovať.
 8. Keď už máte vytvorený účet, prejdite prostredníctvom nastavení MetaMask a prepojte ho s vhodnými blockchainmi alebo DApps, s ktorými chcete interagovať.
 9. Teraz ste pripravení používať MetaMask a mať prístup k vašim kryptomenám a smart kontraktom priamo z vášho internetového prehliadača. V MetaMask nájdete aj prehľad všetkých vašich transakcií a aktuálnych zostatkov.

Pridanie MetaMask do vášho internetového prehliadača vám umožní jednoduchý a bezpečný prístup k vašim kryptomenám a interakciu s blockchainovými sieťami a DApps. Stačí mať ich všetko na jednom mieste a MetaMask sa postará o bezpečnosť vašich peňazí a súkromia prostredníctvom defaultných nastavení a vašej obnovovacej frázy, ktorú si vytvoríte.

Pristup k MetaMask a prihlásenie sa do vášho účtu

Pristup k MetaMask a prihlásenie sa do vášho účtu

Aby ste mohli pridať polygon do svojho MetaMask účtu, budete musieť vytvoriť pripojenie a prihlásiť sa do vášho účtu MetaMask. Tu je krok za krokom postup, ktorý vám pomôže pristúpiť k MetaMask a prihlásiť sa do vášho účtu.

 1. Otvorte svoj internetový prehliadač a prejdite na MetaMask webovú stránku.
 2. Ak už máte MetaMask rozšírenie nainštalované, kliknite na ikonu rozšírenia, ktorá sa nachádza v pravom hornom rohu vášho prehliadača. Ak MetaMask nemáte nainštalované, môžete ho nájsť a nainštalovať zo stránky MetaMask.
 3. Keď sa rozšírenie MetaMask otvorí, uvidíte nastavenia. Ak ste použili MetaMask predtým, môže byť nastavený ako predvolený portfólio v aplikácii. Ak nie, budete musieť vytvoriť novú zbierku súkromných kľúčov alebo importovať existujúcu zbierku.
 4. Ak ste v MetaMask nastavili nové zdieľanie súkromných kľúčov, budete musieť zvoliť heslo a získať záložnú frázu. Tieto slová sú dôležité, pretože ich budete potrebovať na obnovu vášho účtu akékoľvek straty dát.
 5. Po vytvorení alebo importovaní účtu v MetaMask sa dostanete na hlavnú obrazovku MetaMask, kde môžete vidieť všetky svoje pripojené siete a ich účty.
 6. Teraz môžete prejsť k pridaniu Polygonu do MetaMask. Na hlavnej obrazovke MetaMask kliknite na tlačidlo „Pridať sieť“.
 7. Zobrazenému formuláru vyplňte požadované informácie pre pripojenie k Polygon sieti. Názov siete, symbol, reťazec RPC URL a symbol meny sú dôležité informácie, ktoré budete potrebovať na pripojenie k Polygon sieti.
 8. Po vyplnení informácií skontrolujte, či ste skontrolovali a potvrdili všetky údaje.
 9. Kliknite na tlačidlo „Uložiť“ a nova sieť (Polygon) bude pridaná do zoznamu vašich sietí.
 10. Teraz ste pripravení prepojiť sa s Polygonom s MetaMask. Prejdite na webstránku, ktorá využíva Polygon a MetaMask v rámci jeho funkcií.

Po dokončení týchto krokov budete mať prístup k svojmu MetaMask účtu a budete schopní pridať polygonové siete do vášho MetaMask, ktoré vám umožnia pripojiť sa a interagovať s platformami a službami v rámci Polygon ekosystému.

Ako pripojiť svoju MetaMask peňaženku k sieti Polygon?

Aby ste sa pripojili svojou MetaMask peňaženkou k sieti Polygon, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Ak ešte nemáte nainštalovaný prehliadač MetaMask, stiahnite si ho a nainštalujte podľa pokynov na oficiálnej webovej stránke spoločnosti.
 2. Keď máte MetaMask nainštalovaný, otvorte ho a uistite sa, že ste pripojení k svojej MetaMask peňaženke.
 3. Skontrolujte, či ste na správnom reťazci. Kliknite na Metamask rozšírenie v prehliadači a v pravom hornom rohu kliknite na rozbaľovacie menu s názvom siete. Tu by ste mali vidieť zoznam rôznych sietí, ktoré môžete pripojiť. Vyberte možnosť „Polygon“ alebo „Matic“ siete.
 4. Po výbere siete Polygon bude váš MetaMask pripojený k Polygon sieti. Teraz môžete začať prehliadať webové stránky a používať aplikácie, ktoré sú postavené na tejto sieti. Vaša MetaMask peňaženka bude vždy pripojená k Polygon sieti, pokiaľ si nezmeníte nastavenia.
 5. Je dôležité si zapísať frázu zotavenia svojej MetaMask peňaženky a uchovávať ju na bezpečnom mieste. Táto fráza vám umožní obnoviť prístup k vašej peňaženke v prípade straty alebo poškodenia zariadenia.

Pripájanie vašej MetaMask peňaženky k sieti Polygon vám umožní prezeranie a používanie decentralizovaných aplikácií postavených na tejto sieti. Buďte však opatrní a dávajte si pozor na žiadosti o prístup k vášmu MetaMask účtu. Vždy overujte dôveryhodnosť webových stránok/blokchainových aplikácií a nezdieľajte nikdy svoju frázu zotavenia s nikým iným.

Časté otázky:

Videá:

How To Connect Your Metamask Wallet To The Polygon Network & Where To Get FREE Matic tokens!

Connecting Polygon Network to Your Metamask Mobile Wallet.

How to connect your Metamask wallet to the Polygon Matic Network and get FREE Matic for fees

33 COMMENTS

 1. Tento postup je veľmi užitočný a jednoduchý na nasledovanie. Pridanie Polygonu do MetaMasku mi zabralo len pár minút a teraz mám prístup k svojim Polygónovým tokenom z jedného miesta. Odporúčam to všetkým, ktorí používajú MetaMask.

  • Ahoj, JanaK! Áno, je možné pridať Polygon do MetaMask aj na mobilnej verzii. Stačí stiahnuť a nainštalovať si MetaMask mobilnú aplikáciu z obchodu s aplikáciami vášho zariadenia. Potom postupujte podľa krokov v sprievodcovi a pridajte Polygon Matic Mainnet do svojej MetaMask peňaženky. Želám veľa šťastia pri používaní!

  • Ahoj, Martin1992! Ak stratíte prístup k svojmu MetaMask účtu, môžete ho obnoviť pomocou frázy seed, ktorá bola vygenerovaná pri vytváraní peňaženky. Stačí vybrať možnosť „Obnoviť peňaženku zo seed“ a zadať svoju frázu seed. Týmto spôsobom získate opäť prístup k svojim kryptomenám a tokenom. Nezabudnite si svoju frázu seed zaznamenať na bezpečnom mieste! Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.

  • Samozrejme, JanaNováková. Pre overenie, či ste správne pridali Polygon do MetaMask podľa sprievodcu, môžete sa pozrieť na svoje nastavenia siete. Ak ste úspešne pridali Polygon Matic Mainnet a správne nastavili URL prepojenia, potom ste úspešne integrovali Polygon do MetaMask. Stačí skontrolovať tieto kroky a vaše nastavenia by mali byť v poriadku. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať!

 2. V dnešnej dobe je internetový prehliadač miestom, kde sa deje veľa z našich každodenných činností. Preto, keď potrebujete pridať Polygon do MetaMask, to je miesto, kde začať. MetaMask je rozšírenie na prehliadač, ktoré vám umožňuje spravovať vaše kryptomeny a tokeny z jedného miesta. V praxi pre vytvorenie prepojenia medzi vami a Polygonom pomocou MetaMasku budete potrebovať niekoľko krokov, ale nebojte sa, postup je jednoduchý.

 3. V dnešnej dobe je internetový prehliadač miestom, kde sa deje veľa z našich každodenných činností. Preto, keď potrebujete pridať Polygon do MetaMask, to je miesto, kde začnite. MetaMask je rozšírenie na prehliadač, ktoré vám umožňuje spravovať vaše kryptomeny a tokeny z jedného miesta. V praxi pre vytvorenie prepojenia medzi vami a Polygonom pomocou MetaMasku budete potrebovať niekoľko krokov, ale nebojte sa, postup je jednoduchý.

 4. V dnešnej dobe je internetový prehliadač miestom, kde sa deje veľa z našich každodenných činností. Preto, keď potrebujete pridať Polygon do MetaMask, to je miesto, kde začnite. MetaMask je rozšírenie na prehliadač, ktoré vám umožňuje spravovať vaše kryptomeny a tokeny z jedného miesta. V praxi pre vytvorenie prepojenia medzi vami a Polygonom pomocou MetaMasku budete potrebovať niekoľko krokov, ale nebojte sa, postup je jednoduchý.

 5. Ako autorka tohto návodu som rada, že môžem pomôcť ľuďom s pridaním Polygonu do MetaMask. Verím, že postupným pokračovaním podľa krokov v sprievodcovi sa vám podarí úspešne pridať Polygonový token. Nezabudnite, bezpečnosť je kľúčová, preto si dôkladne poznačte vašu frázu seed pri vytváraní novej peňaženky v MetaMaske. Prajem veľa šťastia!

 6. V dnešnej dobe je internetový prehliadač miestom, kde sa deje veľa z našich každenných činností. Preto, keď potrebujete pridať Polygon do MetaMasku, to je miesto, kde začať. MetaMask je rozšírenie na prehliadač, ktoré vám umožňuje spravovať vaše kryptomeny a tokeny z jedného miesta. V praxi pre vytvorenie prepojenia medzi vami a Polygonom pomocou MetaMasku budete potrebovať niekoľko krokov, ale nebojte sa, postup je jednoduchý.

 7. V dnešnej dobe je internetový prehliadač miestom, kde sa deje veľa z našich každodenných činností. Myslím si, že pridanie Polygonu do MetaMask je dôležité pre efektívne spravovanie kryptomien a tokenov. Veľmi ma teší, že tento sprievodca poskytuje jasné a jednoduché kroky na realizáciu tohto procesu. Som presvedčená, že to zvládne každý!

  • Ako začínajúci používateľ sa nemusíte obávať. Bezpečnosť je kľúčová pri manipulácii s kryptomenami. Dôležité je dávať pozor na správnosť stránok, ktoré navštevujete a z ktorých stiahnete MetaMask. Ak dodržíte postup krokov z nášho sprievodcu a zabezpečíte si bezpečnostné opatrenia ako seed frázu, môžete byť na istom správnom kroku. Držíme palce pri pridávaní Polygonu do MetaMasku!

 8. Ako čitateľka tohto článku musím povedať, že pridanie Polygonu do MetaMasku je skutočne užitočným spôsobom, ako jednoducho spravovať kryptomeny. Rada by som však videla viac detailov v postupe, aby som sa s týmto úkonom zvládla bez problémov.

  • Na overenie správneho nastavenia siete Polygonu v MetaMaske jednoducho otvorte MetaMask, kliknite na lištu siete a uistite sa, že je vybraná „Polygon Matic Mainnet“. Ak je táto sieť aktívna, váš nastavenie je správne!

 9. Výborný návod! Som rád, že sa užívateľom poskytuje podpora aj pre pridanie Polygonu do MetaMasku. Sledovanie krokov a jednoduchá inštalácia urobili celý proces veľmi jednoduchým aj pre menej skúsených používateľov.

 10. V dnešnej dobe internetový prehliadač je miestom, kde sa deje veľa z našich každodenných činností. Preto, keď potrebujete pridať Polygon do MetaMask, to je miesto, kde začnite. MetaMask je rozšírenie na prehliadač, ktoré vám umožňuje spravovať vaše kryptomeny a tokeny z jedného miesta. V praxi pre vytvorenie prepojenia medzi vami a Polygonom pomocou MetaMasku budete potrebovať niekoľko krokov, ale nebojte sa, postup je jednoduchý. Ak používate MetaMask, už máte základy na mieste. Na začiatok si MetaMask predbehnite a stiahnite si ho na váš prehliadač. Ak ho nemáte nainštalovaný, jednoducho ho vyhľadajte v obchode s rozšíreniami vášho prehliadača a stiahnite si ho. Po inštalácii vytvorte si novú peňaženku a získajte svoju frázu seed. Tieto slová sú veľmi dôležité, pretože vám umožňujú obnoviť váš účet ak stratíte prístup alebo ak je zariadenie poškodené. Teraz je načase pridať Polygon do MetaMask. Po prihlásení na svoje konto kliknite na ikonu MetaMasku a vyberte položku „Nastavenia siete“. Tu môžete vybrať sieť, do ktorej chcete pripojiť. Pre pridanie Polygonu vyberte položku „Pridať sieť“ a zvoľte „Polygon Matic Mainnet“. Potom zadajte nasledujúce informácie v rozhraní: V mene siete vložte „Polygon“ a v poli Štandardná URL prepojenia zadajte „https://polygon-rpc.com“.

LEAVE A RESPONSE

Jana Krajčírová
Kryptomenová novinárka. Jana je odborníčka na kryptomeny s očarujúcim pohľadom na ich vývoj a budúcnosť. V jej článkoch sa dozviete o najnovších trendoch a informáciách v kryptosvete.