Krypto peňaženky pre BTC a USDT

Najlepšie kryptopeňaženky pre Bitcoin a Tether na Slovensku

Kryptomeny v praxi

Krok za krokom sprievodca pre využitie Polygon Bridge s jednoduchým návodom

Ak ste nový v kryptomenách a zaujíma vás, ako presúvať kryptomeny z jednej siete na inú, tak vám predstavujeme Polygon Bridge – rýchly a jednoduchý spôsob pre mostenie medzi rôznymi blockchain sieťami. S pomocou Polygon Bridge môžete presúvať kryptomeny a tokeny medzi Ethereum a Polygon siete s minimálnymi nákladmi a maximálnou efektivitou.

Na začatie používania Polygon Bridge stačí postupovať podľa niekoľkých jednoduchých krokov. Po kliknutí na tlačidlo „Pokračovať“ stačí počkať na otvorenie prostredia. Následne zadajte svoj etherscan.io názov peňaženky, vyberte sieť a zvolte množstvo etheru, ktoré chcete previesť. Po výbere sieťi a vložení sumy zvoľte ďalší krok a prejdite na bridge, ktorý chcete použiť. Počkajte na potvrdenie transakcie a v momente, keď budete mať potvrdenie transakcie na blockchain síťach, môžete pokračovať ďalej.

Je dôležité si uvedomiť, že používanie Polygon Bridge má mnoho výhod, vrátane okamžitého prenosu kryptomien, nízkych nákladov na transakcie a rozšírenie možností pre pripojenie medzi rôznymi blockchain sieťami. S pomocou Polygon Bridge môžete ľahko presúvať ether medzi Ethereum a Polygon sieťou a získať tak decentralizované riešenie pre lepšiu interoperabilitu.

Ak sa rozhodnete využiť Polygon Bridge, je dôležité mať pri ruke bezpečný a spoľahlivý spôsob na uloženie svojich kryptomien. Jednou z najlepších voľieb je využitie kryptomenového peňaženku Cropty, ktorý ponúka moderné zabezpečenie a jednoduché používanie. Viac informácií o peňaženke Cropty a jej výhodách nájdete na www.cropty.io.

Ako funguje Polygon Bridge?

Polygon Bridge je nástroj, ktorý umožňuje presúvanie tokenov medzi Ethereum a Polygon sieťami. Ethereum a Polygon sú dve odlišné blockchain siete, pričom Ethereum je decentralizovaná blockchain sieť a Polygon je sidechain siete Ethereum. Použitím Polygon Bridge si môžete rýchlo a jednoducho premiestniť svoje tokeny medzi týmito dvoma sieťami.

Keď chcete použiť Polygon Bridge, začiatočná fáza spočíva v výbere siete a vyplnení údajov o prenesených tokenoch. Môžete si vybrať Ethereum alebo Polygon sieť a zadať počet tokenov, ktoré chcete poslať. Po zadaní týchto údajov budete môcť začať proces prenesenia tokenov.

Polygn Bridge podporuje rôzne metódy prenesenia tokenov, vrátane rýchleho prepojenia, ktoré je vhodné pre menšie transakcie, a metódy preväzujúce Ethereum, ktoré je vhodné pre väčšie transakcie. Bez ohľadu na zvolenú metódu, proces overovania tokenov môže trvať niekoľko minút.

Po dokončení overenia, tokeny budú dostupné na cielovej sieti. Je dôležité mať na pamäti, že pri prenose tokenov môžete čakať na potvrdenie transakcie až do niekoľkých minút. Po potvrdení transakcie budú tokeny dostupné vo vašom peňaženke v cielovej sieti.

Polygon Bridge je bezpečný spôsob, ako premiestniť svoje tokeny medzi Ethereum a Polygon sieťami. Prostredníctvom tohto nástroja môžete zvýšiť rýchlosť a efektivitu vašich transakcií a využiť výhody interoperability medzi dvoma sieťami. Stačí si vybrať sieť, zadať počet tokenov a začať s procesom prenesenia pomocou jednoduchého stlačenia tlačidla.

Ako funguje Polygon Bridge?

Polygon Bridge je decentralizované riešenie pre prenos tokenov medzi rôznymi blockchainovými sieťami, vrátane Polygonu a Ethereumu. Pomocou tohto mosta môžete jednoducho prenášať ERC-20 tokeny medzi týmito dvoma sieťami.

Postup na použitie Polygon Bridge je veľmi jednoduchý. Stačí, ak sa prihlásite do vášho Metamasku a stiahnete si Polygon Bridge rozšírenie. Po nainštalovaní rozšírenia uvidíte nové možnosti na vašom rozhraní Metamask. Teraz ste pripravení na začiatok procesu bridgingu.

Prvým krokom je zvolenie správnej siete. Kliknutím na ikonu rozšírenia Polygon Bridge sa vám zobrazí vyskakovacie okno, kde môžete vybrať sieť Polygon alebo sieť Ethereum.

Potom musíte zvoliť správne tokeny, ktoré chcete prenášať. V rozhraní rozšírenia Polygon Bridge môžete vybrať tokeny z rozbaľovacieho zoznamu alebo zadáte adresu tokena manuálne. Uistite sa, že ste vybrali správny token a kliknite na tlačidlo „Začať bridging“.

Ďalším krokom je výber množstva tokenov, ktoré chcete previesť. Polygon Bridge vám zobrazí odhadovanú hodnotu transakcií a poplatky. Odporúča sa mať dostatočný počet etheru v MetaMasku pre poplatky. Ak je všetko nastavené správne, môžete pokračovať kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Pred odoslaním transakcie je dôležité zabezpečiť, že všetky údaje sú správne. Skontrolujte všetky informácie v súhrne transakcie a uistite sa, že ste zadali správnu adresu cieľového účtu. Ak ste si istí, môžete pokračovať kliknutím na tlačidlo „Odoslať“.

Transakcia bude spracovaná na pozadí a môže trvať určitý čas. Môžete sledovať stav transakcie na Etherscan alebo v rozhraní Polygon Bridge. Po úspešnom spracovaní transakcie sa vaše tokeny objavia na cieľovej sieti a budú pripravené na použitie.

Použitie Polygon Bridge je rýchly a efektívny spôsob, ako prenášať tokeny medzi rôznymi blockchainovými sieťami, vrátane Polygonu a Ethereumu. Týmto sa zvyšuje škálovateľnosť a umožňuje okamžité prevody tokenov bez nutnosti čakať na potvrdenie transakcie na sieti Ethereum. Využitím tohto mosta máte prístup ku všetkým nástrojom a platformám poháňaným blockchainom, vrátane Polygonu, a nemusíte platiť vysoké poplatky.

Krok 1: Pridanie Polygonu do MetaMask

Metamask je rozšírenie prehliadača, ktoré vám umožňuje interagovať s blockchainovou sieťou Ethereum. Pre začiatok s používaním Polygon Bridge a bridge na prechod medzi sieťou Ethereum a Polygonom, budete musieť pridať Polygon token do svojho MetaMask účtu.

 1. Na začiatok si prečítajte všetky inštrukcie a uistenia na bridge stránke a odporúčané metódy prehodnocovania bezpečnosti a overovania.
 2. Uistite sa, že máte MetaMask rozšírenie nainštalované v svojom prehliadači.
 3. Kliknite na ikonu MetaMask v hornej lište svojho prehliadača a otvorte rozšírenie.
 4. Vo svojom MetaMask účte kliknite na tlačidlo „Add Token“, kde môžete pridať nový token do svojho portfólia.
 5. Vyberte možnosť „Custom Token“, ktorá vám umožní pridať Polygon token manuálne.
 6. V časti „Token Contract Address“ do poľa Skopírujte nasledujúcu adresu pre Polygon: [adresa Polygonu].
 7. MetaMask by mal automaticky vyplniť „Token Symbol“ a „Decimals of Precision“.
 8. Kliknite na tlačidlo „Next“, ktoré vás presunie na ďalšiu obrazovku. Tu môžete skontrolovať svoje údaje a potvrdiť pridanie Polygon token do MetaMask.
 9. Kliknite na tlačidlo „Add Tokens“, aby ste dokončili pridanie Polygon tokenu do svojho MetaMask portfólia.

Po dokončení týchto krokov by ste mali mať Polygon token pridaný do svojho MetaMask účtu a byť pripravení na použitie Polygon Bridge na prechod medzi sieťou Ethereum a Polygonovou sieťou.

Postup návod na pridanie Polygon siete do vašej MetaMask peňaženky

Aby ste mohli používať Polygon sieť cez vašu MetaMask peňaženku, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte svoju MetaMask peňaženku.
 2. Kliknite na tlačidlo „Sieť“ v pravom hornom rohu.
 3. V zozname sieťou vyberte možnosť „Pridať sieť“.
 4. V okne „Pridať siete“ sa vám zobrazí niekoľko poľí, ktoré musíte vyplniť.
 5. V poli „Sieťový názov“ zadajte „Polygon“.
 6. V poli „Znaková jednotka (symbol)“ zadajte „MATIC“.
 7. V poli „Celočíselné číslo“ zadajte „137“.
 8. V poli „Rozpoznávacie označenie“ zadajte „polygon“.
 9. Kliknite na tlačidlo „Uložiť“.
 10. Polygon sieť by mala byť teraz pridaná do vašej MetaMask peňaženky a môžete s ňou začať pracovať.

Teraz, keď máte Polygon sieť pridanú do vašej MetaMask peňaženky, môžete jej využiť v rôznych aplikáciách a platformách, ktoré podporujú Polygon sieť. Môžete prevádzať tokeny medzi rôznymi cross-chain mostami, vykonávať rýchle a lacné transakcie s minimálnymi poplatkami a využívať všetky výhody decentralizovaných škálovacích nástrojov, ktoré táto sieť ponúka.

Nezabudnite, že pri prevodoch, vkladov a výberoch na Polygon sieti budete musieť mať dostatok Etheru na svojom MetaMask účte, pretože táto sieť používa Ether na pokrytie nákladov na pripojenie a transakčné poplatky. Okrem toho, môže byť potrebné potvrdiť transakcie prostredníctvom svojej MetaMask peňaženky, aby ste dokončili proces prevodu. Pre kontrolu stavu transakcií a odoslanie Etheru na Polygon, môžete použiť platformy ako Etherscan.

Krok 2: Přenesení MATIC na Ethereum pomocí MetaMask

Pokud máte již MATIC kryptoměnu a chcete ji přenést na síť Ethereum, můžete to udělat pomocí rozhraní Polygon Bridge a MetaMask.

 1. Předtím, než začnete, ujistěte se, že máte připravenou kompatibilní peněženku MetaMask s připojením k síti Polygon. Pokud ještě MetaMask nemáte, nainstalujte jej jako rozšíření ve svém prohlížeči a vytvořte si nový účet.
 2. Po zajištění, že váš MetaMask účet má správnou připojenost k Polygon síti, na stránce Polygon Bridge zvolte možnost „Bridging“. Zde budete moci vybrat, které tokeny či NFTs (non-fungible tokens) chcete přenést.
 3. Na stránce „Bridging“ zadejte požadovaný token, který chcete přenést, a klikněte na „Vybrat“.
 4. Poté zadejte množství tokenu nebo NFT, které chcete přenést, a stiskněte „Schválit“.
 5. Pořiďte si své MetaMask peněženku a potvrďte transakci. Počkejte, než dorazí převzaté množství tokenu do vašeho Ethereum účtu. Tento proces může trvat několik minut.
 6. Před dokončením procesu bridgingu si ještě ověřte, že máte dostatek etheru na svém Ethereum účtu pro pokrytí poplatků za přenos.
 7. Ve chvíli, kdy máte vše připravené, můžete kliknout na tlačítko „Pokračovat“ a proces bridgingu mezi Polygon a Ethereum bude zahájen.
 8. Pro zvýšení rychlosti transakcí při bridgingu je doporučeno použít Polygon s Ethereum Bridge, které automaticky zvyšuje rychlost a současně snižuje poplatky.
 9. Po dokončení bridgingu budou vaše tokeny nebo NFTs potvrzeny a dostupné na síti Ethereum pod správným názvem.

Jednoduché kroky k přenesení tokenů z Polygonu na Ethereum pomocí MetaMasku

Mostem mezi Polygonem a Ethereum můžete přenášet různé kryptoměny a tokeny. Pokud chcete přenést své tokeny z Polygonu na Ethereum, následujte tyto jednoduché kroky.

Krok 1: Vyberte správnou síť

Otevřete svůj MetaMask a v horní části okna vyberte příslušnou síť. Chcete-li přenést tokeny z Polygonu na Ethereum, zvolte Ethereum sít:

 • Klikněte na tlačítko „Sítě“ v horní liště MetaMasku.
 • V rozevíracím menu vyberte „Ethereum Mainnet“.

Krok 2: Přepněte se na mostní rozhraní

Přejděte na stránku, která poskytuje mostní rozhraní pro přenos tokenů mezi Polygonem a Ethereum. Pokud ještě nejste na této stránce, vyhledejte dostupné možnosti bridges (mostů) a vyberte si jednu.

Krok 3: Propojení MetaMasku s mostem

Krok 3: Propojení MetaMasku s mostem

Pokračujte výběrem Mostu a požádejte o přístup ke své peněžence MetaMask. Objeví se vyskakovací okno s žádostí o povolení propojení vaší peněženky s mostem. Potvrďte tuto žádost.

Krok 4: Přenesení tokenů

V mostním rozhraní zadejte množství tokenů, které chcete přenést z Polygonu na Ethereum. Ujistěte se, že jste zvolili správný typ tokenů (např. ERC-20) a zadejte také vaši Ether adresu. Potvrďte tyto informace a pokračujte.

Krok 5: Potvrďte transakci

Po zadání všech potřebných informací probíhá proces přenosu tokenů mezi Polygonem a Ethereum. Postupujte podle pokynů na obrazovce a potvrďte transakci v MetaMasku. Po potvrzení chvíli počkejte na dokončení přenosu.

Krok 6: Ověřte přesunuté tokeny

Po dokončení procesu bridgingu byste měli najít své tokeny na vašem Ethereum kontě. Zkontrolujte, zda se tokeny úspěšně přesunuly z Polygonu na Ethereum.

Je důležité si uvědomit, že proces bridgingu může trvat nějaký čas, zejména pokud máte velké množství tokenů. Nezapomeňte také zkontrolovat případné poplatky spojené s tímto procesem a zajistěte, že máte dostatečné množství Etheru na svém Ethereum účtu.

Ako premostiť tokeny z Polygonu na Ethereum cez PoS most

Most medzi Polygonom a Ethereum je užitočný nástroj, ktorý umožňuje premostenie tokenov medzi týmito dvoma blockchainmi. Pre splnenie tohto úlohu môžete použiť PoS most, väčšinou známy aj ako Polygon Bridge.

Na začiatok sa prihláste do vášho MetaMask účtu a zabezpečte, aby ste mali dostatok ethers a Polygon tokenov na uskutočnenie premostenia. Ak máte potrebný počet tokenov, môžete začať s procesom.

Prvým krokom je navštíviť oficiálnu stránku PoS mostu a vybrať Polygon v roletovom menu „Select a sidechain“. Potom zadajte správny názov vašej siete a kliknite na tlačidlo „Select“. Tento krok je dôležitý, pretože ubezpečuje, že vykonávate prechod medzi správnymi sietami – Polygonom a Ethereum.

Po vybraní správnej siete zadajte odhadovaný počet tokenov, ktoré chcete premostiť, a kliknite na tlačidlo „Approve“. Tento krok zabezpečuje, že váš ether na Polygonu bude validovaný pred prenosom na Ethereum.

Potom vyberte protokol tokenov, ktorý chcete premostiť, a požiadajte o overenie vykonaných operácií. Tento krok je dôležitý pre zabezpečenie správnosti transakcie a následný prenos tokenov. Predtým, ako potvrdíte žiadosť, zkontrolujte si hash transakcie a stav na etherscan, aby ste sa uistili, že všetko prebehlo správne.

Po potvrdení vašej žiadosti bude váš ether automaticky prenesený z Polygonu na Ethereum. Doba, ktorú trvá proces premostenia, sa môže líšiť v závislosti od počtu tokenov a aktuálnej prevádzkovej záťaže. Po dokončení procesu očakávajte, že vaše tokeny dorazia na Ethereum, a budete sa môcť do neho prihlásiť, aby ste si ich overili.

Pomocou PoS mostu medzi Polygonom a Ethereum môžete rýchlo a jednoducho premostiť svoje tokeny medzi týmito dvoma blockchainmi. Dôverujte tejto decentralizovanej metóde a postupujte s opatrnosťou, pretože prenos blockchainu je zodpovedná úloha, ktorá si vyžaduje starostlivosť a sledovanie.

Krok za krokom proces

Pred pristúpením k procesu prevodu pomocou Polygon Bridge je potrebné mať nainštalované príslušné rozšírenie pre váš prehliadač. Toto rozšírenie umožňuje pripojenie krokodílu ku ktorémukoľvek sidechainu Polygon s cieľom dosiahnuť nepretržitú interoperabilitu medzi rôznymi sieťami. Keďže Polygon je skalovateľná sidechainová platforma pre Ethereum blockchain, s použitím Polygon Bridge môžete prevádzať len erc-20 tokeny a ethers, pričom základným aktivom ostáva ether.

Po nainštalovaní rozšírenia sa môžete dostať k Polygon Bridge kliknutím na ikonu rozšírenia vo vašom prehliadači. Vyskočí okno, ktoré vám umožní vybrať sieť, na ktorú chcete most postaviť. Vyberte sieť, ktorá podporuje operácie mosta Polygon, a potom kliknite na tlačidlo „Next“, aby ste pokračovali v procese.

Po vybratí siete sa zobrazí nové okno, ktoré vám umožní vybrať token, ktorý chcete previesť pomocou mosta Polygon. Uistite sa, že ste zvolili správny token a potom kliknite na tlačidlo „Select“.

Ak ste vybrali správny token, zobrazí sa vám ďalšie okno s informáciami o procese. Skontrolujte všetky podrobnosti, aby ste sa uistili, že je všetko správne, a potom kliknite na tlačidlo „Confirm“, aby ste pokračovali v procese.

Po kliknutí na tlačidlo „Confirm“ bude potrebné vykonať schválenie transakcie pomocou vášho peňaženky MetaMask. Počkajte, kým sa transakcia potvrdí, pričom ceny preklenového procesu môžu byť rýchle. Po úspešnom potvrdení transakcie sa vaše tokeny doručia na polygonovú sieť a budú k dispozícii na použitie.

Ak chcete overiť, že transakcia bola úspešná a že vaše tokeny sa správne previedli, môžete použiť nástroj etherscan na kontrolu transakcií v sieti Polygon. Uistite sa, že pomocou tohto nástroja overíte všetky potrebné informácie o transakcii, aby ste mohli získať dôveru v jej úspech a platnosť.

Po ukončení tohto postupu budete mať možnosť využívať interoperabilitu medzi Ethereum a Polygon sieťou, čo vám umožní rýchlejšie a lacnejšie transakcie, ​​vrátane prevodu erc-20 tokenov, ethers a NFTs medzi oboma platformami. Odporúča sa používať Polygon Bridge a príslušné nástroje na zlepšenie skúseností s blockchainom a zvýšenie flexibilnosti a efektívnosti vašich finančných operácií.

Sprievodca pre mostovanie tokenov medzi Polygonom a Ethereum pomocou mostíka PoS

Sprievodca pre mostovanie tokenov medzi Polygonom a Ethereum pomocou mostíka PoS

Pri premostení tokenov medzi Polygonom a Ethereum je dôležité, aby ste postupovali podľa jednoduchého návodu, ktorý vám pomôže s týmto procesom. V tomto sprievodcovi sa zameriame na mostenie tokenov medzi týmito dvoma blockchainmi pomocou mostíka PoS.

Prvým krokom je nájsť bezpečnú a dôveryhodnú platformu, ktorá podporuje túto interoperabilitu medzi Polygonom a Ethereumom. Jednou z najlepších možností je použiť Metamask, decentralizovanú priečinku.

Po úspešnej inštalácii Metamask rozšírenia musíte vytvoriť účet a pridať svoje Ethereum tokeny. Po dokončení tohto kroku budete pripravení začať proces mostenia tokenov.

Ďalším dôležitým krokom je premostenie tokenov z Polygonu na Ethereum. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Otvorte Metamask rozšírenie a vyberte Polygon ako svoju výberovú sieť.
 2. Kliknite na tlačidlo „Most na Ethereum“ a vyberte množstvo tokenov, ktoré chcete premostiť.
 3. Potvrďte proces a počkajte, kým bude transakcia potvrdená.
 4. Po potvrdení transakcie budú vaše tokeny automaticky poslané na Ethereum, a to okamžite.

Je dôležité poznamenať, že tento proces môže trvať určitý čas. Môžete sledovať stav transakcie na stránke Etherscan, kde sa ukáže, že vaša transakcia bola úspešne overená.

Po úspešnom mostení tokenov medzi Polygonom a Ethereumom budete mať prístup k vašim tokenom na obidvoch blockchainoch. Tento proces vám umožňuje využiť výhody rýchlejšej a lacnejšej transakčnej rýchlosti na Polygone, s možnosťou premostenia tokenov späť na Ethereum, keď si to budete želať.

Ako prenosovať tokeny z Ethereum na Polygon pomocou mosta PoS

Most PoS medzi Ethereum a Polygon je dezentralizovaný most, ktorý umožňuje prenos tokenov medzi týmito dvoma blockchainovými sietami. PoS most zvyčajne funguje bez problémov a s nízkymi poplatkami, čo z neho robí populárne riešenie pre interoperabilitu medzi týmito dvoma sietami.

Pred tým, ako začnete prenášať tokeny, uistite sa, že máte Metamask nainštalovaný a nakonfigurovaný pre použitie Ethereum aj Polygon sietí. Takisto si uistite, že máte dostatok etheru na Ethereum hlavnej sieti a Matic tokenu na Polygon sieti.

Teraz, keď ste pripravení, poďte na webovú stránku mostu PoS. Na tejto stránke budete mať možnosť vybrať sieť, z ktorej chcete tokeny presunúť a sieť, na ktorú chcete tokeny preniesť. V ďalšom kroku zadajte počet tokenov, ktoré chcete presunúť, a kliknite na tlačidlo „start transfer“.

Po stlačení tlačidla „start transfer“ sa zobrazí postup, ktorý budete musieť nasledovať. Pred začatím prenosu prečítajte si tieto pokyny starostlivo a uistite sa, že všetky podrobnosti sú správne.

Ak ste si istí, že všetko je správne, kliknite na tlačidlo „continue“, potom zadajte adresu Metamask a potvrďte prenos. Teraz budete presmerovaní na Metamask, kde budete musieť potvrdiť transakciu. Po potvrdení transakcie budete presmerovaní späť na stránku mostu PoS.

Po dokončení potvrdenia vašej transakcie na Ethereum sieti, začne sa prenos tokenov na Polygon. Tento proces môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví. Ak chcete sledovať stav prenosu, môžete použiť Etherscan pre Ethereum sieť alebo Polygon Explorer pre Polygon sieť.

Počas prenosu by ste nemali odosielať žiadne tokeny z pôvodnej siete, pretože by to mohlo spôsobiť stratu tokenov. Buďte si istí, že ste všetky tokeny presunuli na Polygon sieti, až potom môžete pokračovať v transakciách na tejto sieti.

Keď váš prenos bude kompletný a overený na Polygon sieti, budete môcť začať používať tokeny na Polygon sieti. Teraz máte možnosť využívať výhody nízkych poplatkov a rýchlych transakcií, ktoré ponúka Polygon sieť.

Nezabudnite, že pri prenose tokenov medzi Ethereum a Polygon sietí môžu vzniknúť niektoré finančné náklady, ako napríklad gas poplatky alebo poplatky za most. Odporúča sa, aby ste si vopred premysleli, aké množstvo tokenov chcete presunúť a zvážili možné náklady.

Nasledujúce pokyny vám poskytnú postup, ako používať mostík Polygon Bridge

Krok 1: Začíname

Ak chcete začať používať mostík Polygon Bridge, kliknite na tlačidlo „Start bridging“ na hlavnej stránke.

Krok 2: Výber blockchainu

Voľbou blockchainu označíte sieť, z ktorej chcete poslať tokeny a do ktorej ich chcete preniesť. Mostík Polygon Bridge podporuje viaceré rôzne blockchainy, vrátane Ethereum, Binance Smart Chain a iných.

Krok 3: Overenie a zvýšenie počtu tokenov

Skontrolujte, či ste vybrali správny blockchain a zadajte počet tokenov, ktoré chcete previesť. Pred odoslaním je tiež dôležité overiť, či vaša peňaženka Metamask je pripojená a prevedenie transakcie potvrdené.

Krok 4: Bridging proces

Po kliknutí na tlačidlo „Bridging“ sa spustí proces mostenia. Vaše tokeny budú poslané na mostík Polygon Bridge, ktorý ich potom prenáša na zvolený blockchain. Tento proces môže chvíľu trvať.

Krok 5: Potvrdenie a sledovanie transakcie

Krok 5: Potvrdenie a sledovanie transakcie

Po úspešnom mostení by ste mali vidieť potvrdenie transakcie. Počas procesu môžete sledovať stav transakcie až do jej dokončenia. Môžete použiť Etherscan alebo iné platformy, ktoré odporúčajú.

Krok 6: Prijatie prevodených tokenov

Krok 6: Prijatie prevodených tokenov

Po dokončení procesu mostenia by mali tokeny doraziť na zvolený blockchain. Teraz ich môžete používať na rôzne účely, vrátane obchodovania, používania decentralizovaných finančných aplikácií (DeFi) alebo investovania do NFT tokenov.

Dôležité upozornenie:

Je dôležité zvoliť správny blockchain a overiť všetky údaje predtým, ako začnete bridging proces. Tiež je dôležité si uvedomiť, že niektoré mostné metódy môžu mať obmedzenia, napríklad na minimálny alebo maximálny počet tokenov, ktoré je možné previesť. Pred bridgingom sa uistite, že všetky vaše tokeny sú kompatibilné s vybraným blockchainom.

Simple guide to bridge tokens from Ethereum to Polygon using the PoS Bridge

Keby ste chceli premostiť žetóny z Ethereum na Polygon, pomocou mosta PoS, nasledujte tento jednoduchý postup:

 1. Uistite sa, že máte nainštalovaný MetaMask na váš počítač alebo smartfón.
 2. Prejdite na ethereumovú sieť v Metamasku a potom kliknite na Polygon Bridge.
 3. Po potvrdení, že chcete pokračovať použite tlačidlo „Pripojiť na Polygon“.
 4. Zvoľte si možnosť „Poslať na Polygon“ a potvrďte.
 5. Vyberte token, pre most podľa vašich preferencií a počkajte na zobrazenie pop-up okna.
 6. Do pop-up okna zadajte požadovaný počet Etheru, ktorý chcete premostiť z Ethereum na Polygon a potom kliknite na tlačidlo „Odoslať“.
 7. Po schválení transakcie na ethereum blockchainu bude váš žetón odoslaný do Piecky (PoS) mostu.
 8. Po dokončení validácie a schválení, váš žetón bude premostený z Ethereum na Polygon, toto zaberie určitý čas, ktorý je len odhadnutý, až žetón dorazí do vášho Polygon konta.

Je dôležité si uvedomiť, že interoperabilita medzi mostami Ethereum a Polygon poskytuje rýchle a efektívne riešenie pre všetkých používateľov. Proces premostenia medzi týmito dvoma blockchainmi je bezpečný a decentralizovaný, čo je základom kryptomeny. Premostenie tokenov z Ethereum na Polygon nielenže zvyšuje rýchlosť, ale aj kompatibilitu s inými platformami a NFT tokenmi, ktoré sú založené na

blockchainu Polygon. Teraz, keď máte kroky na premostenie žetónov z Ethereum na Polygon, ste pripravení začať s procesom pocasného vytvárania skutočnej interoperabilnej mostovej siete medzi týmito dvoma blokovými reťazcami.

Ako premostiť Tokeny z Polygonu na Ethereum cez Plasma Bridge

Ak zvažujete využitie Polygonu na scale svojich transakcií a potrebujete premostiť svoje tokeny z Polygonu na Ethereum, tu je jednoduchý postup, ako to urobiť pomocou Plasma Bridge.

 1. Najprv si musíte nainštalovať MetaMask rozšírenie do vášho internetového prehliadača.
 2. Potom si musíte pripojiť svoj MetaMask účet k decentralizovanému Polygonu s použitím svojho hlavného Ethereum účtu.
 3. Odteraz, ak kliknete na MetaMask rozšírenie, uvidíte rozhranie, cez ktoré môžete pohodlne premostiť tokeny z Polygonu na Ethereum.
 4. Zvoľte možnosť „Plasma Bridge“, ktorá vám umožní premostiť tokeny medzi týmito dvoma sieťami.
 5. Potom vyberte token, ktorý chcete premostiť, z rozbaľovacieho zoznamu, ktorý vám zobrazí MetaMask rozšírenie.
 6. Zadajte množstvo tokenov, ktoré chcete premostiť, a potvrďte transakciu.
 7. Po potvrdení transakcie budete musieť počkať, kým bude transakcia spracovaná a overená v rámci Polygon siete.
 8. Ak je táto transakcia úspešná, vaše tokeny budú automaticky skonvertované na Ethereum sieť prostredníctvom Plasma Bridge a budú dostupné na vášom účte v Ethereum sieti.
 9. Môžete teda využívať svoje tokeny v rámci Ethereum ekosystému, vrátane obchodovania s tokenmi, vytvárania NFTs a podobne.
 10. Poznámka: Je dôležité poznamenať, že proces premostenia tokenov medzi Polygonom a Ethereum môže trvať niekoľko minút alebo až hodín, v závislosti od aktuálneho stavu sieťového preťaženia a ďalších faktorov.

Tento jednoduchý postup využíva Plasma Bridge na premostenie tokenov medzi Polygonom a Ethereum a umožňuje vám využívať výhody rýchlosti a nízkych nákladov na Polygon sieti, zatiaľ čo prenos tokenov na Ethereum sieť umožňuje interoperabilitu s inými platformami a zvyšuje potenciálnu likviditu vašich tokenov.

Nezabudnite byť opatrní pri premostení väčšieho množstva tokenov a skontrolujte všetky poplatky a potvrdenia na obidvoch sieťach (Polygon a Ethereum) predtým, než dokončíte transakciu.

Časté otázky:

Ako dlho trvá prepojenie tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge?

Dĺžka prepojenia tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge závisí od aktuálnej prevádzky v sieti. Väčšinou to trvá niekoľko minút, ale niekedy to môže trvať aj dlhšie.

Musím platiť poplatky za prepojenie tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge?

Áno, pre prepojenie tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge musíte zaplatiť poplatky. Poplatky závisia od aktuálnej prevádzky v sieti a typu tokenov, ktoré prepojíte.

Aké tokeny môžem prepojiť z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge?

Môžete prepojiť rôzne typy tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge. Väčšina tokenov, ktoré sú kompatibilné s EVM (Ethereum Virtual Machine), môže byť prepojená.

Ako viem, že moje tokeny boli úspešne prepojené z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge?

Po úspešnom prepojení tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge dostanete potvrdenie o úspešnej transakcii. Môžete tiež skontrolovať svoj účet na Ethereum sieti a overiť, či sú vaše tokeny správne prepojené.

Čo sa deje s mojimi tokenmi na Polygon sieti po ich prepojení na Ethereum pomocou Plasma Bridge?

Po prepojení tokenov z Polygonu na Ethereum pomocou Plasma Bridge budú vaše tokeny zachované na Polygon sieti. Budú však tiež dostupné na Ethereum sieti, čo vám umožní používať ich na oboch sieťach.

Videá:

How to use a Network Bridge using Metamask

How to Transfer tokens from Polygon (Matic) to Ethereum in 10 MINUTES

39 COMMENTS

  • Potvrdenie transakcie na blockchain sieťach závisí od mnohých faktorov, ako je počet potvrdení bloku, hustota siete a poplatky za transakcie. V priemere môže potvrdenie trvať od niekoľkých sekúnd až po niekoľko minút. Je však dôležité si uvedomiť, že Polygon Bridge je navrhnutý tak, aby transakcie prebiehali rýchlo a účinne. Väčšinou sa dá očakávať potvrdenie transakcie v pomerne krátkom čase. Ak chcete mať aktuálne informácie o čase potrebnom na potvrdenie transakcií, odporúčam sledovať stav svojej transakcie vo svojej peňaženke alebo na blockchain prehliadači.

 1. Je skvelé vidieť, že Polygon Bridge prináša jednoduchý a rýchly spôsob pre mostenie medzi rôznymi blockchainmi. Toto je veľmi užitočný nástroj pre tých, ktorí chcú presúvať kryptomeny medzi Ethereum a Polygon sieťami. Som nadšená, že dostávam presné inštrukcie a informácie o tom, ako ho správne využívať. Ďakujem za tento článok!

 2. Je to veľmi užitočný návod. S pomocou Polygon Bridge môžem rýchlo a jednoducho prenášať kryptomenu medzi rôznymi blockchainmi. Som veľmi spokojná s tým, že môžem ušetriť čas a efektívne využiť tento nástroj. Odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o presúvanie kryptomien. Ďakujem za zdieľanie informácií!

 3. Rozumiem, že Polygon Bridge je veľmi užitočný nástroj pre prenos kryptomien medzi rôznymi blockchainmi. Som rada, že môžem jednoducho a efektívne presúvať ether medzi Ethereum a Polygon sieťou. Veľmi užitočný sprievodca, ďakujem!

  • Pre používanie Polygon Bridge nie je potrebné sa zaregistrovať. Stačí mať peňaženku a nasledovať jednoduché kroky, ktoré sú popísané v článku. Po vybraní sieťe a zadaní požadovanej sumy ste pripravení na použitie Polygon Bridge. Majte na pamäti, že jednoduchosť a efektivita sú hlavnými prednosťami tejto platformy. Skvelá voľba pre rýchle a jednoduché mostenie medzi rôznymi blockchainmi!

  • Ahoj Marína20, použitie Polygon Bridge je veľmi jednoduché. Stačí postupovať podľa návodu v článku a budete mať presný postup, ako prenášať kryptomenu medzi rôznymi blockchainmi. Vďaka Polygon Bridge je prenos kryptomien rýchly a efektívny, s minimálnymi nákladmi na transakcie. Odporúčam ti vyskúšať to!

 4. Článok je veľmi užitočný a jasne vysvetľuje postup používania Polygon Bridge. Som rád, že som si ho prečítal, pretože som nový v kryptomenách a táto informácia mi veľmi pomohla. Teraz budem môcť efektívne a jednoducho presúvať kryptomeny medzi rôznymi blockchainmi. Ďakujem za zdieľanie takého užitočného návodu!

 5. Polygon Bridge je skvelý nástroj pre jednoduché a efektívne prenesenie kryptomien medzi rôznymi blockchainmi. Čo sa mi najviac páči je, že toto riešenie ponúka okamžitý prenos kryptomien a nízke náklady na transakcie. Navyše, jeho používanie je veľmi jednoduché. Určite odporúčam všetkým, ktorí sa chcú pohybovať medzi rôznymi sieťami.

 6. Veľmi sa mi páči tento návod! Už som niekoľkokrát využila Polygon Bridge na prenos kryptomien a musím povedať, že je naozaj jednoduchý a spoľahlivý. Okrem toho, je úžasné, ako rýchlo sa dajú prevody uskutočniť a s minimálnymi nákladmi. Určite ho odporúčam všetkým začiatočníkom v kryptomenách!

 7. Nové nástroje sú vždy vítané, najmä keď zabezpečujú jednoduchý prechod medzi rôznymi blockchainmi. Verím, že Polygon Bridge bude veľkým prínosom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o presúvanie kryptomien medzi sieťami. Teším sa, že ho vyskúšam.

 8. Krok za krokom sprievodca pre využitie Polygon Bridge je veľmi užitočný. Myslím si, že je skvelým nástrojom pre presun kryptomien medzi rôznymi sieťami. Ušetrí to veľa času a pomôže nováčikom sa naučiť, ako využívať tento most medzi blockchainmi.

  • Pre nováčikov je dôležité začať postupovať krok za krokom pri používaní Polygon Bridge. Najprv si zabezpečte správne nastavenie peňaženky a potom postupujte podľa jednoduchých inštrukcií v návode. Nebojte sa experimentovať a skúšať, postupom času sa s používaním tejto platformy určite zlepšíte!

 9. Krok za krokom som nasledovala sprievodcu pre využitie Polygon Bridge a musím povedať, že bol veľmi jednoduchý a zrozumiteľný. Teraz mám presné inštrukcie a cítim sa istejšie pri prenose kryptomien medzi rôznymi blockchainmi. Časovo efektívne a veľmi poučné!

  • Bezpečnosť pri prenose kryptomien cez Polygon Bridge je kľúčová. Vďaka dvojfázovej overovacej schéme a enkryptovaným spojeniam s blockchain sieťami je vaša transakcia chránená. Vaše údaje sú zabezpečené prostredníctvom moderných šifrovacích technológií a vaše finančné prostriedky sú monitorované 24/7 na eventuálne neštandardné pohyby. V prípade akejkoľvek nezrovnalosti, Polygon Bridge disponuje tímom expertov na bezpečnosť, ktorí rýchlo zasahujú. Vaša bezpečnosť je na prvom mieste pri každej transakcii cez Polygon Bridge.

 10. Je skvelé, že existuje takýto jednoduchý návod na využitie Polygon Bridge. Som za to, aby sa technológie kryptomien stávali prístupnejšími pre všetkých. Dúfam, že tento sprievodca pomôže mnohým začiatočníkom zorientovať sa v svete kryptomien a prenášať svoje aktíva medzi rôznymi blockchainmi s dôverou a bez komplikácií.

 11. Krok za krokom sprievodca je veľmi užitočný a jednoduchý na pochopenie. Som rada, že sa mi podarilo presunúť kryptomenu medzi Ethereum a Polygon s minimálnymi nákladmi. Polygon Bridge je skvelý nástroj pre mostenie medzi rôznymi blockchain sieťami.

 12. Som veľmi nadšená z tohto postupného sprievodcu využitia Polygon Bridge! Vďaka jednoduchým pokynom som sa naučila ako presúvať kryptomenu medzi Ethereum a Polygon s minimálnymi nákladmi a maximálnou efektivitou. Teraz môžem plne využívať výhody tohto mostu medzi rôznymi blockchainmi.

 13. Podľa mňa je Polygon Bridge skvelým nástrojom na jednoduché presúvanie kryptomien medzi rôznymi blockchainmi. S jeho pomocou som ľahko a efektívne preniesla ether medzi Ethereum a Polygon sieťami. Už teraz si neviem ani predstaviť, ako by som bez neho zvládala. Veľmi pekný a informatívny sprievodca!

  • Áno, využíval som Polygon Bridge na prevod kryptomien medzi Ethereum a Polygon sieťami. Proces je veľmi jednoduchý a plynulý. Stačí postupovať podľa návodu a po niekoľkých krokoch je prenos úspešne dokončený. Odporúčam vyskúšať!

 14. Krok za krokom som nasledoval/a tento jednoduchý sprievodca a musím povedať, že mi veľmi pomohol pri využití Polygon Bridge. Je skvelé, ako s minimálnymi nákladmi môžem rýchlo presúvať kryptomenu medzi rôznymi blockchainmi. Určite odporúčam vyskúšať pre všetkých, ktorí chcú efektívne využívať Polygon Bridge.

 15. Postupný návod na Polygon Bridge je veľmi užitočný, pretože krok za krokom vedie nových užívateľov cez proces prenosu kryptomien medzi rôznymi blockchainmi. Som presvedčený, že s pomocou tohto nástroja sa naučím efektívne a bezpečne prenášať ether a tokeny medzi Ethereum a Polygon sieťami.

LEAVE A RESPONSE

Matej Lipták
Krypto-expert. Matej je skúsený konzultant a autor článkov o kryptomenách, ktorý má rozsiahle znalosti o tom, ako kryptomeny fungujú a ako ich využívať na dosiahnutie investičného úspechu. Jeho články sú plné praktických rád a tipov pre nových aj pokročilých investorov v kryptomenách.