Krypto peňaženky pre BTC a USDT

Najlepšie kryptopeňaženky pre Bitcoin a Tether na Slovensku

Kryptomeny v praxi

Ako chrániť svoje bitcoiny: Ako identifikovať a vyhnúť sa bežným scammom s bitcoiny

Keďže Bitcoin a iné kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími, je dôležité byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi. Expektovať nečakané e-maily, ktoré sa tvária, že sú od dôveryhodných členov komunity, môže byť nebezpečné pre váš komputer aj vaše peniaze. Treba sa naučiť identifikovať príznaky a vyhýbať sa tak bežným Bitcoinovým podvodom.

Jedným z najrozšírenejších spôsobov, akým sa môžete dostať na takéto podvody, sú falošné e-maily. Vo väčšine prípadov si v nich niekto predstavuje ako pracovník dôveryhodnej burzy s kryptomenami, ktorý vás varuje, že váš účet bol ohrozený. Najmä ak tento e-mail obsahuje prílohu s pochybným softvérom alebo vás vystrašuje nejakými fiktívnymi hrozbami, treba si dať pozor. Ochráňte sa tým, že neotvoríte prílohu ani nekliknete na odkazy, ktoré vás môžu presmerovať na falošné stránky.

Bohužiaľ, mnoho ľudí ochorelo z týchto podvodov a stratilo všetky svoje bitcoiny. Akonáhle podvodníci získajú prístup k vašim citlivým informáciám, môžu ich použiť na krádež všetkých vašich peňazí. Často sa stretáte s fake webmi, ktoré vás nútia zadať vaše údaje na prihlasovanie. A potom sa diviť, že nevidíte svoje peniaze na vašom účte. Je dôležité byť skľúčený a vždy skontrolovať autentickosť webovej stránky, ktorú navštevujete.

Aby ste sa vyhli týmto podvodom, je najlepšie mať svoje bitcoiny uložené na bezpečnom mieste. Jedným z takýchto miest je aj bežný bitcoinový peňaženka Cropty. Cropty je spoľahlivou platformou na uchovávanie a spravovanie vašich kryptomien. S bezpečnou autentifikáciou a multi-factorovou ochranou je Cropty jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako uchovávať svoje bitcoiny.

Ransomware

Jednou z nejnebezpečnějších hrozeb, které mohou ohrozit vaši kryptovalu, je ransomware. Tento druh škodlivého softwaru může nejen způsobit, že se stanete obětí ztráty vašich citlivých dat, ale také vám hrozí, že budete vydíráni. Jak to funguje? Ransomware zablokuje nebo zašifruje vaše soubory a vy se stanete neschopní přistupovat k nim. Útočník vám poté pošle zprávu, ve které vám vyhrožuje, že bez zaplacení výkupného nezískáte své soubory zpět. Aby tito zloději byli zaplaceni, požadují typicky platbu cryptocurrencies, jako je bitcoin.

Nejhorší na ransomwaru je to, že existuje spousta různých druhů tohoto druhu škodlivého software, a tak je těžké udržet se s nimi. Některé z nejoblíbenějších schémat jsou například phishingové e-maily nebo spoofingové webové stránky, které se tváří jako legální platformy kryptoměn nebo směnárny. Mějte na paměti, že legitimní stránky často nabízejí zabezpečení, jako je ověření dvou faktorů, takže buďte obezřetní, pokud nějaká stránka vypadá podezřele.

Pokud dostanete podezřelou zprávu, kde vás někdo vydírá výměnou za vaše soubory, měli byste být opatrní a neplácet výkupné. Prvně se pokuste najít způsob, jak získat své soubory zpět sami. Existují nástroje, které mohou pomoci při dešifrování souborů, a někteří lidé dokonce řekli, že stáli proti vyděračům a nedali jim nic, a jejich soubory byly stále vráceny.

Pokud se sami nedokážete vrátit k souborům, můžete to nahlásit policii. Ve většině případů však neexistuje moc, co by policie mohla udělat, protože útočníci často operují v jiných zemích, kde mají neustále příležitost změnit svou polohu. To znamená, že většina obětí je ochotna zaplatit, protože je to jediná možnost, jak získat jejich soubory zpět.

Je velmi důležité být obezřetný a vyhnout se tomuto typu podvodu. Můžete toho dosáhnout tím, že se naučíte rozpoznávat varovné signály, jako jsou podezřelé zprávy e-mailem nebo podezřelé webové stránky. Naučení se, jak ochránit své citlivé údaje a nedávat je nikomu, je také klíčové. Pokud budete ve vysoké míře opatrní, můžete se vyhnout stávání obětí tohoto typu podvodů.

Ransomware je pouze jedním ze mnoha typů podvodů, které se týkají bitcoinů a jiných kryptoměn. Ať už se jedná o pyramidový podvod, ve kterém musíte posílat peníze dalším členům pyramidy, nebo o falešnou směnárnu, která slibuje výhodné kurzy směny, existuje mnoho rizik, která mohou ohrozit vaše prostředky. Buďte obezřetní a vyhněte se podvodným schématům.

Rozpoznanie a prevencia útokov ransomvéru

Ransomvér je jeden z typov podvodov, ktorým sa treba vyvarovať, keď obchodujete s Bitcoinmi. Tento spôsob útoku sa stále bežne vyskytuje a môže mať rôzne podoby. V niektorých prípadoch dostanete správu s hrozbou, ktorá tvrdí, že váš počítač je infikovaný a ak nezaplatíte určitú sumu v kryptomenách, budú všetky vaše súbory zamknuté alebo odstránené.

Aby ste sa vyhli týmto útočným metódam, existuje niekoľko opatrení, ktoré môžete prijať. Po prvé, buďte opatrní s neznámymi správami a e-mailmi, ktoré dostávate. Ak dostanete správu od neznámeho odosielateľa, ktorý vám sľubuje niečo zadarmo alebo zvýhodnenú ponuku, neklikajte na odkazy a neotvárajte prílohy. To isté platí aj pre e-maily, ktoré sa tvária, že sú od obchodných platforiem alebo členov Bitcoin komunity, ktorí vám žiadajú, aby ste odhalili svoje prihlasovacie údaje alebo odosielka určitý peniaze.

Ransomvérové útoky majú jasný cieľ – donútiť obete zaplatiť výkupné v kryptomenách. Ide o výhodný spôsob pre útočníkov, pretože kryptomeny sú ťažko rastrojiteľné a anonymné. Čím skôr si uvedomíte, že ste obeťou tohto podvodu, tým lepšie. Je dôležité, aby ste si udržiavali zdravý úsudok a dodržiavali bezpečnostné opatrenia, aby ste sa chránili pred ransomvérovými a inými druhmi podvodov.

Ak ste už dostali správu s výhrôžkou ransomvéru, nezúfajte. Napadnutie vášho počítača ešte neznamená, že ste stratili všetky vaše súbory alebo kryptomeny. Môžete kontaktovať profesionálov, ktorý vám pomôže s obnovením vašich súborov alebo identifikáciou útočníka. Okrem toho, mali by ste mať aktuálnu kópiu svojich dát a nezapomínajte pravidelne vytvárať zálohy súborov. To vám umožní obnoviť údaje, ak sa súborový systém počítača stane neprístupným.

Ransomvérové útoky sú vážnym bezpečnostným rizikom a je dôležité, aby si každý užívateľ Bitcoinu a kryptomenových platform vytvoril povedomie o týchto podvodných schémach a naučil sa ich rozpoznávať a vyhýbať sa im. Investori by mali mať všetky potrebné znalosti o bezpečnostných opatreniach a antivirusovom softvéri, aby sa chránili pred stratou cenných kryptomenových prostriedkov a súkromnej informácie.

Ako chrániť svoju Bitcoin peňaženku pred ransomware

Ako chrániť svoju Bitcoin peňaženku pred ransomware

Scams spojené s Bitcoinom sú bežné a mnoho investorov padne za rôzne typy podvodov. Jedným z najnebezpečnejších je ransomware. Ransomware je softvér, ktorý sa podarí nainštalovať do počítača používateľa a následne zablokuje prístup k jeho súborom, pokiaľ sa nezaplatí výkupné v kryptomena, najčastejšie v Bitcoinoch.

Aby ste sa ochránili pred ransomware, je veľmi dôležité byť opatrný pri otváraní e-mailov a správ od neznámych osôb. Mnoho falošných e-mailov a správ sa tvári, že pochádzajú od dôveryhodných zdrojov, ale ich cieľom je získať vaše prihlasovacie údaje alebo zaviesť do vášho počítača škodlivý softvér. Buďte veľmi opatrní pri údajoch, ktoré zadávate do prihlasovacieho formulára na webovej stránke. Dbajte na to, aby adresa webovej stránky začínala na „https://“ a obsahovala zámok v ikone prehliadača. Ak niečo nedáva zmysel alebo nevyzerá správne, je najlepšie to ignorovať.

Okrem toho je dôležité mať neustále aktualizovaný softvér na ochranu proti ransomware. Antivírusový program môže detekovať a odstrániť škodlivý softvér predtým, ako spôsobí vážne škody na vašom počítači. Zatiaľ čo úplne sa vyhnúť ransomware nie je vždy možné, aktualizované antivirusové programy môžu minimalizovať riziko.

Ak ste už dostali e-mail alebo správu, v ktorej je požadované zaplatenie výkupného, je dôležité zachovať pokoj a nezaplatiť. Nielenže dávate peniaze zločincom, ale neexistuje žiadna záruka, že vám budú vrátené vaše súbory. Dôrazne odporúčame kontaktovať miestne bezpečnostné orgány a nahlásiť podvod. S ich pomocou sa možno pokúsiť spätne získať prístup k súborom.

Chránenie svojej Bitcoin peňaženky pred ransomware je dôležitým krokom v tom, aby ste zabezpečili svoje investície. Buďte opatrní s e-mailmi a správami, ktoré prichádzajú od neznámych zdrojov, aktualizujte svoj antivírusový softvér a nikdy neplatte výkupné. S cieľom zachovať bezpečnosť by ste mali byť tiež opatrní na rôzne phishingové schémy, ktoré sa snažia získať vaše prihlasovacie údaje do Bitcoinových burz a platformov. Naučte sa rozpoznávať varovné signály a vyhýbajte sa takýmto podvodom, ktoré by mohli ohroziť hodnotu vašich Bitcoinov.

Phishing emaily

Phishing emaily sú jedným z najčastejších spôsobov podvodov s bitcoinmi. Tieto falošné emaily sa tvária, že prichádzajú od dôveryhodných platforiem alebo výmena bitcoinov, a ohrozujú používateľa rôznymi spôsobmi.

 • Jedným z príkladov je falošný email, ktorý tvrdí, že používateľ vyhral vo veľkej súťaži a teraz musí len zadať svoje prihlasovacie údaje. V skutočnosti ide o pokus o získanie informácií na prihlásenie s cieľom odcudziť bitcoiny z používateľovho účtu.
 • Ďalším spôsobom je pyramidová schéma, kde používatelia dostanú emaily s ponukou rýchleho zisku a rozšírenia ich bitcoinových fondov. Avšak ak sa používateľ rozhodne zúčastniť, skončí iba tým, že stratí svoje peniaze, pretože táto schéma je neudržateľná a iba prví členovia dostanú peniaze.
 • Existujú aj emaily, ktoré sľubujú veľké akcie alebo darčeky od známych platforiem. Avšak, ak sa používateľ rozhodne zúčastniť, musí najprv odoslať určitú sumu peňazí. Po odoslaní peňazí sa však nič nestane a používateľ bude okradnutý.

Bohužiaľ, tieto phishingové emaily sú veľmi nebezpečné a môžu okrádať členov komunity bitcoinov o ich peniaze. Preto je veľmi dôležité naučiť sa, ako ich rozpoznať a vyhnúť sa im.

Ak chcete minimalizovať riziko, že padnete do takéhoto podvodu, buďte opatrní pri otváraní a klikaní na odkazy v emailoch. Neodhaľujte svoje prihlasovacie údaje a iné citlivé informácie, ak nie ste si istí, že email je skutočný.

Okrem toho, uistite sa, že máte nainštalovaný bezpečnostný softvér na ochranu vášho počítača pred ransomware a inými hrozbami. Neposielajte bitcoiny na neznáme adresy a dbajte na to, aby ste si svoje bitcoiny udržali v trezore alebo na bezpečnej komodite. Minimálne obchodujte s dôveryhodnými burzami a buďte opatrní pri zasielaní peňazí v rámci ponúkaných akcií.

Ako rozpoznať a vyhnúť sa podvodným e-mailom – Identifikácia a vyhýbanie sa podvodným e-mailom

Hoci internet a digitálna doba nám prinášajú mnoho výhod a príležitostí, smutnou pravdou je, že existuje aj nebezpečenstvo phishingu a podvodných e-mailov, ktoré môžu ohroziť vaše bitcoiny a osobné údaje.

Phishing typicky funguje tak, že dostanete e-mail, ktorý sa tvári, že pochádza od nejakej spoľahlivej organizácie alebo spoločnosti, a žiada vás, aby ste poskytli citlivé informácie alebo vykonali nejaké finančné transakcie. Tieto podvodné e-maily môžu spôsobiť, že sa ocitnete v situácii, kde máte pocit, že musíte jednať okamžite.

Keď dostanete podozrivý e-mail, buďte opatrní. Najčastejšie priznaky podvodného e-mailu zahŕňajú neznáme odosielateľské adresy, gramatické chyby a žiadosť o poskytnutie citlivých informácií. Ak dostanete e-mail, ktorý vyzerá podozrivo alebo prichádza od neznámej osoby alebo organizácie, buďte obzvlášť opatrní. Neposielajte žiadne osobné alebo finančné informácie a neklikajte na odkazy.

Ak vás niekto v e-maile vydiera a hrozí, že poskytne vaše dôverné informácie iným osobám, nebuďte vydieranie a neplatte im v žiadnom prípade žiadne peniaze. Tieto e-maily sú často falošné a majú za cieľ vydierať peniaze od ľudí. Je dôležité zachovať chladnú hlavu a kontaktovať miestnu bezpečnostnú službu.

Existuje niekoľko ďalších tipov na ochranu pred phishingom a podvodnými e-mailmi. Niektoré z nich zahŕňajú používanie antivírusového programu na počítači, vyhnúť sa otváraniu podozrivých príloh alebo klikaniu na odkazy a starostlivo overenie e-mailovej adresy odosielateľa pred odpovedaním na nejakú žiadosť.

V každom prípade je dôležité byť opatrní a ostražití, keď prichádza o finančné transakcie, osobné informácie alebo citlivé údaje. Buďte vždy opatrní pri posielaní bitcoínov na cudzie adresy, pri prihlasovaní na svoje účty na rôznych platformách a pri vykonávaní finančných transakcií. Nezabúdajte, že to, čo vedie niekoho k tomu, aby sa stali obeťou podvodných schém, je nedostatok opatrnosti a informácií. Preto sa naučte, ako zistiť a vyhnúť sa týmto podvodom, aby ste si udržali svoje bitcoíny a osobné údaje v bezpečí.

Pamätajte si, že vždy sa musíte chrániť pred podvodnými e-mailmi a podvodnými schémami. Buďte ostražití, keď prichádzajú podozrivé e-maily a nezdieľajte s niekým svoje citlivé informácie. Vždy overujte, že máte poslednú verziu svojho antivírusového softvéru a nenavyšujte záujem cudzích ľudí o vaše bitcoíny a osobné údaje.

Tipy na zabezpečenie vášho Bitcoinu pred phishingovými útokmi

Tipy na zabezpečenie vášho Bitcoinu pred phishingovými útokmi

Phishingové útoky sú častou metódou, akou sa podvodníci snažia získať prístup k vašim bitcoinom. Tieto útoky pracujú na základe podvrhnutých webových stránok, ktoré sa tvária ako legitímne a vám sa snažia ukradnúť vaše prihlasovacie údaje. Okrem toho sa často používajú aj iné spôsoby, ako sú podvodné e-maily, súťaže a rôzne ine tipy a triky, aby sa dostali k vašim peniazom.

Aby ste si udržali svoje bitcoiny v bezpečí, je dôležité si zapamätať niekoľko dôležitých vecí. Po prvé, buďte opatrní pri otváraní e-mailov a neklikajte na odkazy ani nesťahujte prílohy, ktoré ste nedostali od dôveryhodného odosielateľa. Neklikajte na odkazy v e-mailoch, ktoré vás žiadajú prihlásiť sa na vaše bitcoinové účty. Upozornenia sú najrôznejšie, napríklad podozrivé e-maily s ponúkaním súťaží alebo rady získania nových bitcoinov rýchlejšie. Buďte ostražití a uvedomte si, že získanie vašich citlivých informácií môže mať pre vás vážne následky.

Ďalším dôležitým tipom je používanie dôveryhodných a overených bitcoinových platform. Nikdy neprepisujte svoju adresu na žiadnej inštalovanej aplikácii, aby ste si mohli odoslať svoje bitcoiny, pretože táto adresa môže patriť podvodníkom. Je vhodné skontrolovať pravosť poskytovateľa služieb pomocou prístupu k vlastnému účtu prostredníctvom oficiálnej webovej stránky. To je jediný spôsob, ako byť istý, že naša adresa je vareným zámkom.

Ďalším dôležitým krokom je mať aktualizované antivírusové softvéry a je potrebné mať ich zapnuté, aby vás chránili pred ransomvérovým softvérom, ktorý môže na vaše zariadenie hlavu ukradnúť kódy k vaším bitcoinom. Buďte preto opatrní pri stiahnutí súborov z internetu a otváraní príloh v e-mailoch.

Záverečným tipom je učiť sa o rôznych phishingových útokoch a byť ostražití. Existuje mnoho zdrojov a webových stránok, ktoré vás naučia, ako rozpoznať falošné e-maily, webové stránky a iné podvody. Informovanie sa v tejto oblasti vám môže ušetriť veľa peňazí a problémov.

Sumár:

 • Buďte opatrní pri otváraní e-mailov a klikaní na odkazy
 • Sledujte varovania pred phishingovými útokmi a buďte opatrní na podvodné e-maily alebo ponuky
 • Používajte dôveryhodné bitcoinové platformy a skontrolujte autenticitu poskytovateľov služieb
 • Majte aktualizované antivírusové softvéry a opatrne otvárajte súbory a prílohy
 • Učte sa o phishingových útokoch a buďte ostražití

Blackmail

Blackmail is one of the most common scams in the cryptocurrency world. Individuals who fall victim to blackmail schemes typically find themselves in need of immediate action to protect their sensitive information.

One of the most likely ways for scammers to initiate a blackmail scheme is through email. In these cases, scammers use email messages to threaten their victims, often claiming to have obtained sensitive files or information. To further convince their targets, scammers may even include personal details in the email, making it seem more legitimate.

To avoid falling victim to blackmail scams, it is important for individuals to be wary of suspicious emails. There are several red flags that can help identify potential scams. For example, scammers may use generic greetings instead of addressing the recipient by name. They may also pressure the individual to act quickly or threaten severe consequences if their demands are not met.

To protect themselves, individuals should avoid clicking on any links or downloading any attachments from suspicious emails. It is also important to keep antivirus software up to date, as it can help detect and prevent the installation of malware that may be included in these emails.

When it comes to cryptocurrencies, scammers may also use blackmail schemes during high-profile giveaways or pyramid-type schemes. They may promise to send a large amount of cryptocurrency to individuals who participate in the scheme, but in order to do so, they request the individual’s login credentials or Bitcoin address.

Ultimately, the goal of scammers is to exploit individuals and make them believe that they have no choice but to comply with their demands. However, it is important for individuals to remember that scammers have no real power and that paying them will most likely lead to further demands without any guarantee of a resolution. It is crucial to report any blackmail attempts to the appropriate authorities.

To learn more about avoiding scams and protecting your Bitcoin and other cryptocurrencies, it is important to stay informed and educate yourself. Avoid sharing sensitive information with anyone you do not trust, and be cautious when interacting with unknown individuals or entities online.

Also, be aware that legitimate cryptocurrency giveaways do exist, but they typically do not require individuals to provide personal information or login credentials. If something seems too good to be true, it probably is.

Rozumieť a vyhnúť sa vydieracím podvodom Bitcoin

V súčasnej dobe je dôležité byť ostražitým a chrániť svoje kryptomeny pred rôznymi podvodmi. Jedným z typov podvodov, na ktoré by ste si mali dať pozor, sú vydieračské podvody Bitcoin. Tieto podvody sa snažia získať vaše osobné údaje a vyhrožujú, že zverejnia citlivé informácie o vás, ak im nepošlete určité množstvo Bitcoinov.

Vydieračské podvody Bitcoin sa často šíria prostredníctvom e-mailových správ, kde vám podvodníci tvrdia, že majú vaše prihlasovacie údaje alebo iné citlivé informácie. V týchto e-mailoch typicky hneď uvádzajú, že dostali informácie o vás a majú ich k dispozícii. Majú za cieľ vás zastrašiť a vystrašiť, aby ste im poslali určitú sumu Bitcoinov, inak budú zverejňovať vaše informácie.

Najdôležitejšia vec, ktorú musíte vedieť, je že títo podvodníci zvyčajne nemajú vaše citlivé informácie, ani nemajú schopnosť získať prístup ku vašim Bitcoinom. Ich cieľom je iba získať peniaze od vás, takže nežiadajú nič viac ako Bitcoinovú sumu, ktorú od vás chcú. Ak ste dostali e-mail s takýmto vyhrážkami, neurčite nikdy posielať peniaze.

Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako sa vyhnúť vydieračským podvodom Bitcoin, je byť opatrný pri otváraní e-mailov a správ od neznámych odosielateľov. Skontrolujte, či e-mail obsahuje jasné varovné signály, ako napríklad gramatické chyby alebo neznáme e-mailové adresy. Buďte opatrní pri sťahovaní príloh, pretože môže ísť o škodlivý kód, ktorý nainštaluje ransomvér na vašom počítači.

Na ochranu pred vydieračskými podvodmi je dôležité mať aktualizovanú antivírovú ochranu a chrániť svoje prístupové údaje. Nezdieľajte ani neposielajte nikomu svoje citlivé informácie, osobné alebo finančné. Ak vám príde podozrivý e-mail, najlepšou možnosťou je ho jednoducho odstrániť a nechať ho bez odozvy.

V prípade, že ste už boli podvedení, môžete o tom informovať miestnu políciu alebo príslušné orgány, ktoré majú možnoosti vyšetriť tieto podvody. Dôležité je naučiť sa viac o tom, ako chrániť svoje peniaze a investície v oblasti kryptomien, pretože prevencia je najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť podvodom a strate svojich cenných aktív.

Prevencia pred možnými Bitcoin scammami a zabezpečenie vášho Bitcoinového účtu

Ako majiteľ Bitcoinových prostriedkov je dôležité prijať určité opatrenia na zabezpečenie svojich finančných prostriedkov. Vzhľadom na to, že Bitcoin je digitálna forma meny, vaše informácie by mohli byť ohrozené a je dôležité vyhnúť sa bežným Bitcoinovým podvodom.

Jedným zo spôsobov, ako sa chrániť pred scammami, je vyhnúť sa zverejňovaniu vašich Bitcoinových informácií a prijímať opatrenia na udržanie svojho počítača v bezpečí. Niektorí podvodníci sa snažia získať prístup k vašim Bitcoinom pomocou phishingových emailov alebo falošných internetových stránok, ktoré vyzývajú investora, aby zdieľal svoje súkromné údaje. Musíte byť obozretní a snažiť sa vyhnúť takýmto situáciám a chrániť svoje hodnotné prostriedky.

V niektorých prípadoch podvody sú zamerané na priamo získanie vášho Bitcoinového účtu. Možu vám prísť emailové správy, v ktorých sa navonok zdá, že od iných investorov alebo výmen digitálnych mien a ponúkajú vám možnosť zarobiť veľké sumy peňazí. Ich cieľom je vyskúšať, či im pošlete svoje Bitcoinové prostriedky a potom vás klamne. Buďte opatrní, aby ste nespadli do tohto podvodu a nezabudnite, že žiadny seriózny investor vám jednoducho neponúkne svoje peniaze zadarmo.

Okrem toho vás môžu ohroziť aj phisherské emaily, ktoré sa viac zaoberajú technologickou stránkou vašej individuálnej počítačovej siete. Phisherské emails v súčasnosti obsahujú prílohy alebo odkazy, ktoré vám môžu infikovať počítač pomocou ransomwarového vírusu a priamo si vás požiadajú o zaplatenie Bitcoinov ako výkupného. V takých prípadoch musíte byť opatrní a nikdy neklikajte na neznáme odkazy alebo neotvárajte prílohy z neznámych správ.

Je tiež dôležité, aby ste boli opatrní pri používaní zmiešaných smenární. Používatelia by si mali byť vedomí rizika, že peniaze môžu byť uložené na takejto burze a investori môžu prísť o svoje prostriedky, ak sa daná burza stane cieľom hackerov. V takom prípade nie je nič isté a hrobia sa alebo zmiznú.

Hlavným cieľom uskutočňovania predaja Bitcoinov súva cieľom neserióznych výmen nového investora je odobrať peňaženku. To znamená, že je vhodné vždy dôkladne skontrolovať vierohodnosť burzy, kde plánujete vymeniť alebo obchodovať s Bitcoinmi.

Je tiež dôležité zdôrazniť, že najbežnejšie formy podvodov s Bitcoinmi sú pyramidové schémy a ponuky o „easy money“. Všetci investori by sa mali vyvarovať týmto programom, ktoré sľubujú rýchle zisky bez práce. Je potrebné pamätať na to, že pri investovaní do kryptomien nie je žiadna istota a trh je vysoko nestabilný, a preto je potrebné robiť vlastný výskum a byť si vedomý rizík.

Vzhľadom na úspech, ktorý kryptomeny dosahujú tieto dni, nie je divu, že existuje mnoho podvodov a scammov, ktoré sa snažia využiť nevedomosť a chyby investora. Preto je kritické, aby ste boli opatrní a chránili si svoje hodnotné Bitcoinové prostriedky. Ak sa vám podarí inštalovať seriózneho softvérového robota pre dôkladné sledovanie vášho účtu bez straty vašich privátnych informácií, budete mať lepší pocit a viac si užijete svoje investovanie.

Ponzi a pyramidové schémy

Ponzi a pyramidové schémy

Ponziho a pyramidové schémy jsou běžnými podvodnými praktikami ve světě kryptoměn, které mají za cíl okrást investory. Tyto schéma slibují rychlé a vysoké zisky, ale realita je taková, že většina investorů na nich nakonec prodělává.

Ponziho schéma je založeno na tom, že první investoři dostávají zisky z peněz, které vloží noví investoři. Toto znamená, že schéma je udržováno pouze z peněz nových investorů a nemá žádnou skutečnou hodnotu nebo produkt. Začínající investoři mohou být sice vyplaceni, ale jakmile přestane přicházet nové peníze, celé schéma se zhroutí a ztratí se veškeré investované peníze.

Pyramidové schéma je podobné Ponziho schématu, ale zahrnuje vytvoření sítě investorů, kteří přivádějí další investory. Za každého nového investora dostává osoba, která přivedla nového investora, provizi. Tato struktura se opakuje a šíří se do dalších úrovní. Tyto schémata jsou velmi nestabilní a neudržitelné, protože na konci přijdou noví investoři a dojde k rozpadu celé sítě.

Pro investory je důležité být obezřetní při výběru investičních platform, kde se obchoduje s bitcoiny a dalšími kryptoměnami. Je také důležité být opatrný při instalaci souborů, které přicházejí z neznámých zdrojů a otevírání podezřelých zpráv a e-mailů. Existuje řada varovných signálů, které by měly investorům vzbuzovat podezření, a to včetně slibů rychlých zisků, požadavků na posílání peněz přímo na adresu, anonymních platforem a podobně.

Chcete-li se vyhnout podvodům a být chráněni před různými kryptoměnovými podvody, je důležité pečlivě zvážit, kam a jak investovat. Vždy prověřujte investiční platformy a buďte opatrní při sdílení svých citlivých údajů. Dále mějte na paměti, že žádný skutečný investor nevyžaduje, abyste jim nejprve poslali peníze na jejich adresu. Buďte také opatrní při poskytování osobních údajů na různých soutěžích a giveaway, protože to může být pouze nástroj k sběru vašich osobních informací. V neposlední řadě se vyhněte podezřelým souborům a pečlivě zvažte instalaci antivirového softwaru, abyste chránili svůj počítač před ransomwarem a dalšími nebezpečnými programy.

Rozpoznanie a vyhnúť sa nebezpečným Bitcoin Ponzi schémam

Ako popularita kryptomeny Bitcoin stúpa, rastie aj počet podvodov týkajúcich sa tejto digitálnej meny. Jednou z najnebezpečnejších schém sú Ponziho schémy, ktoré sa zameriavajú na získavanie peňazí od nových členov a používajú tieto peniaze na vyplácanie starším členom. Tu je nejaké informácie o tom, ako rozpoznať tieto schémy a vyhnúť sa im.

Prvým varovným signálom najčastejšie je, že Ponziho schémy sľubujú vysoké zisky v krátkom čase, čo je bežne nereálne. Ak sa niekto tvári, že vám dokáže zarobiť výrazné množstvo peňazí veľmi rýchlo, je to zrejme podvod.

Je veľmi nebezpečné posielať svoje peniaze priamo na platformu Ponziho schémy, pretože existuje veľká pravdepodobnosť, že o ne prídete. Tieto schémy sú často zriadené tak, že členovia rvú do svojich vlastných peňaženiek a potom čakajú, kým sa prihlási dostatok nových členov, ktorí im zaplatia. Ak sa rozhodnete navštíviť webovú stránku alebo platformu s Ponziho schémou a posuniete svoje peniaze, pravdepodobne ich nikdy neuvidíte znova.

Je tiež dôležité venovať pozornosť varovným signálom Ponziho schém, ktoré by ste mohli nájsť. Niektoré z týchto varovných signálov zahŕňajú agresívnu reklamu na sociálnych médiách, falošné sľuby o vysokých výnosoch a zložitý systém odmeňovania na základe počtu nových členov, ktorých priptávate do schémy. Ak sa naučíte rozpoznať tieto varovné signály, môžete sa vyhnúť Ponziho schémam a ochrániť svoje peniaze.

Ak dostanete email od neznámeho odosielateľa s ponukou účasti na „bezplatnej“ ponziho schéme, buďte veľmi opatrní. Tieto emaily môžu obsahovať škodlivý softvér, ktorý môže infikovať váš počítač a získať prístup k vašim citlivým informáciám, ako aj ohroziť vaše bitcoiny. Nikdy neotvárajte súbory ani neklikajte na odkazy v takýchto emailoch. Môžu obsahovať ransomware a vydierať vás, aby ste zaplatili v bitcoinoch.

Majte na pamäti, že nie všetky kryptomenové burzy sú spoľahlivé a niektoré môžu byť tiež zapletené do Ponziho schém. Buďte opatrní pri posielaní svojich bitcoínov na takéto burzy, predovšetkým na tie, ktoré ste práve získali ako súčasť pyramidovej schémy. Skontrolujte dôkladne povest a hodnotenia burzy, nechcete prísť o svoje bitcoíny kvôli nedbanlivosti.

Ak vám príde ponuka, že za odovzdanie peňazí dostanete ešte viac peňazí v rámci Ponziho schémy, nechajte si čas na zváženie. Nikdy nevkladajte svoje peniaze do niečoho, čo je príliš dobré, aby to bola pravda. Ak niečo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravdepodobne je to podvod.

Je dôležité naučiť sa rozpoznávať Ponziho schémy, aby ste sa mohli chrániť a uchovávať svoje bitcoíny v bezpečí.

Ako chrániť svoju bitcoínovú investíciu pred pyramídovými schemami

Ak ste začali investovať do bitcoínov, je dôležité venovať pozornosť možným pyramídovým schémam a chrániť svoje investície. Pyramídové schémy sú jedným z najrozšírenejších typov podvodov, kde ľudia sľubujú veľkú finančnú odmenu za privádzanie ďalších investorov. Tu je pár tipov, ako sa chrániť pred nimi a udržať svoje bitcoíny v bezpečí.

 • Byť opatrný: Buďte opatrní, ak niekto sľubuje vysoké výnosy z investícií do bitcoínov, najmä ak sa im podarí získať ďalších investorov na základe vašej odporúčania. Veľa pyramídových schém ponúka neudržateľné výnosy, ktoré často neexistujú.
 • Chráňte svoje informácie: Vyhýbajte sa poskytovaniu osobných a citlivých informácií neznámym ľuďom alebo platformám, ktoré ich žiadajú. Pyramídové schémy často využívajú vaše osobné údaje na spájanie s inými členmi a získať viac investorov pre ich program.
 • Buďte opatrní pri e-mailoch: Ak dostanete e-mail, ktorý sľubuje vysoké výnosy s minimálnym úsilím, buďte veľmi opatrní. Väčšina legitímnych investičných príležitostí nezasahuje do vašej e-mailovej schránky a určite by vás nekontaktovali z neznámeho zdroja.
 • Poznajte svojho brokera: Predtým, ako zveríte svoje bitcoíny niekomu inému, skúmajte a zistite viac informácií o platforme, spoločnosti alebo osobe, ktorá vám ponúka investičnú príležitosť. Vyžadujte overené údaje a recenzie od iných investorov.
 • Vyhýbajte sa pyramídovým schémam: Ak niečo znie príliš dobré na to, aby bolo pravdivé, pravdepodobne je. Pyramídové schémy sľubujú rýchle a vysoké výnosy, ale veľa investorov nakoniec stratí svoje peniaze. Buďte obozretný a vyhnite sa zapojeniu.

Chrániť svoje bitcoíny pred pyramídovými schémami je kľúčové pre zachovanie hodnoty vašej investície. Buďte opatrní, monitorujte príznaky nečestného správania alebo sľubov a získajte viac informácií o potenciálnych investičných príležitostiach. Ak sa vám niečo zdá podozrivé, vždy je lepšie byť bezpečný ako ľutovať straty, ktoré by ste mohli utrpieť.

Časté otázky:

Videá:

Warren Buffett: Why You Should NEVER Invest In Bitcoin (UNBELIEVABLE)

42 COMMENTS

  • Ahoj Marcela123,
   rozpoznanie falošných podvodných e-mailov môže byť trochu náročné, ale existuje niekoľko príznakov, ktoré by ti mohli pomôcť. Prvým krokom je skontrolovať e-mailovú adresu odosielateľa. Ak sa nezhoduje s oficiálnou e-mailovou adresou danej spoločnosti alebo osoby, môže to byť indikáciou podvodu.
   Ďalším príznakom môže byť gramatické alebo pravopisné chyby v e-maile. Podvodníci často robia chyby v jazyke, pretože nie sú jeho rodilí hovorcovia. Ak zistíš nezvyčajné alebo zvláštne jazykové konštrukcie, je to varovný signál.
   Ďalšou vecou, ktorú môžeš skontrolovať, je, či e-mail obsahuje osobné údaje, ktoré by sa ti nemali pýtať, ako napríklad heslá alebo PIN kódy. Dôveryhodné spoločnosti sa teba nikdy nepýtajú na takéto informácie cez e-mail.
   Ak máš stále pochybnosti, najlepšie je kontaktovať spoločnosť priamo. Získať kontakt na oficiálnu podporu prostredníctvom ich webovej stránky a informovať ich o podozrivom e-maile môže byť dôrazným krokom na ochranu.
   Dúfam, že ti to pomohlo!

 1. Je veľmi dôležité chrániť svoje bitcoiny pred podvodmi. Musíte byť ostražitý a vyhýbať sa falošným e-mailom a stránkam. Ak dostanem podozrivý e-mail, nikdy nekliknem na odkazy alebo neotvorím prílohu. Radšej si skontrolujem autentickosť webovej stránky. Je potrebné byť stále opatrný a chrániť svoje kryptomeny.

 2. Toto je veľmi užitočný článok! Bezpečnosť je veľký problém v kryptosvete a je dôležité byť ostražitý. Mám niekoľko priateľov, ktorí stratili veľa peňazí kvôli týmto podvodom. Musíme šíriť osvetu a naučiť ľudí, ako chrániť svoje kryptomeny. Díky za zdieľanie!

 3. Súhlasím s článkom. Keďže rovnako ako Bitcoin rastie aj počet podvodov s ním súvisiacich. Je veľmi dôležité byť opatrný a vhodne chrániť svoje kryptomeny. Nestarať sa na takéto podvody môže mať vážne následky pre náš majetok. Preto treba venovať pozornosť identifikácií a vyhnúť sa falošným webovým stránkam či e-mailom. Predstierajú, že sú dôveryhodné, no v skutočnosti len zneužívajú dôveru používateľov.

 4. Ako žena s veľkým záujmom o kryptomeny sa cítim veľmi ohrozená týmito podvodmi. Je veľmi dôležité byť ostražitá a chrániť sa pred nimi. Neotváram žiadne podozrivé prílohy ani neklikám na odkazy, ktoré mi prichádzajú. Nedá mi to nespomenúť, že veľa ľudí, najmä včera, stratilo svoje bitcoiny. Buďte ostražití!

 5. Je strašidelné, ako ľahko môžu podvodníci oklamať ľudí. Musíme byť všetci viac ostražití a chrániť svoje bitcoiny. Je veľmi dôležité nikdy neotvárať prílohy ani nekliknúť na linky v podozrivých e-mailoch. Ďakujem za tipy!

 6. Absolútne súhlasím s článkom! Je dôležité, aby sme boli ostražití a chránili svoje kryptomeny pred podvodmi. Všetci musíme byť opatrní, keď dostávame podozrivé e-maily. Neotvárajme prílohy a neklikajme na podozrivé odkazy! Pokiaľ si chceme zachovať svoje bitcoiny, musíme sa vzdať dôverčivosti a vždy skontrolovať autentickosť webovej stránky.

 7. Je dôležité, aby sme boli opatrní pri ochrane našich bitcoínov. Dôležité je neotvárať prílohy ani neklikať na podozrivé odkazy. Podvodníci si niekedy predstierajú, že pracujú pre dôveryhodně burzy s kryptomenami a snažia sa získať naše citlivé informácie. Treba ísť len na overené stránky a nikdy zdieľať prihlasovacie údaje. Pochybujem, že väčšie stránky by nás o to žiadali e-mailom.

 8. Ako žena, musím si byť ostražitá v sieti, aby som chránila moje bitcoiny. Je dôležité neotvárať prílohy a neklikať na podozrivé odkazy. Vždy si dávam pozor, aby som nepadla na falošné stránky, ktoré chcú ukradnúť moje peniaze.

 9. Ďakujem za užitočné informácie! Je dôležité dávať si pozor na falošné e-maily a neklikať na pochybné odkazy. Nechranené bitcoiny môžu skončiť v rukách podvodníkov a to sa chce určite vyhnúť. Musím si zabezpečiť svoje kryptomeny a chrániť svoje peniaze.

 10. Je dôležité byť ostražitá a chrániť sa pred podvodmi. Treba sa naučiť identifikovať príznaky a vyhýbať sa tak bežným Bitcoinovým podvodom. Neotváram prílohy ani neklikám na odkazy, ktoré vyzerajú podozrivo. Chcem si uchovať moje bitcoiny bezpečné a zachovať môj majetok.

 11. Je nevyhnutné dávať si pozor, aby sa neotvorili žiadne prílohy ani neklikli na podozrivé odkazy v e-mailoch. Predstierať pracovníkov z dôveryhodných búrz je veľmi populárnou metódou podvodníkov. Skontrolujte dôveryhodnosť webovej stránky, na ktorej sa nachádzate, aby ste sa vyhli krádeži svojich bitcoínov.

 12. Je veľmi dôležité vždy byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi s bitcoinmi. V poslednej dobe som mala niekoľko pochybných e-mailov a vždy som si dávala pozor na prílohy a odkazy. Stále je však nepríjemné, že niektorí ludia stratia všetky svoje bitcoiny kvôli týmto podvodom. Treba byť opatrný a skontrolovať autentickosť webových stránok, na ktorých vykonávam transakcie.

 13. Je to veľmi dôležité byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi, keďže Bitcoin a iné kryptomeny sú stále populárnejšie. Treba dávať pozor na falošné e-maily, ktoré vás varujú o ohrození vášho účtu. Dôležitejšie je nikdy neotvárať prílohy ani nekliknúť na podozrivé odkazy, aby sa zabránilo krádeži peňazí. Vždy skontrolujte autentickosť webovej stránky, ktorú navštevujete.

 14. Naozaj si myslím, že je dôležité byť opatrný pri ochrane svojich bitcointov. Mnoho ľudí je už obeťou podvodov a stratilo svoje peniaze. Dávajte pozor na falošné e-maily a neotvárajte prílohy ani neklikajte na odkazy. Vždy skontrolujte autentickosť webovej stránky, aby ste sa vyhli podvodom.

 15. Je dôležité byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi. Mnoho ľudí sa nechá nachytať na falošné e-maily, ktoré sa tvária, že sú od dôveryhodných ľudí. Treba si dať pozor a nikdy neotvárať prílohy ani nekliknúť na podozrivé odkazy. Svoje peniaze treba mať bezpečne uložené na overených miestach.

  • Ahoj Martina, dôležité je byť ostražitá a venovať pozornosť istým príznakom fake e-mailov. Jedným z nich je neznámy odosielateľ, ktorý sa nezhoduje s pôvodným odosielateľom. Ďalej, dbajte na gramatické chyby, nesprávne formátovanie alebo neočakávané žiadosti o vaše osobné alebo bankové údaje. Ak dostanete nevyžiadanú poštu s prílohou obsahujúcou podezrenie na škodlivý softvér, neotvárajte ju a odstráňte e-mail bez otvorenia prílohy. Ak ste stále neistá, najlepšie je kontaktovať samotného odosielateľa prostredníctvom spoľahlivého kanálu komunikácie pre potvrdenie. Majte sa opatrne!

  • Najlepšie je skúsiť si overiť autentickosť webovej stránky pred prihlásením. Môžete skontrolovať webstránku pomocou certifikátov SSL, hľadania histórie domény alebo skúseností iných užívateľov. Dôležité je dávať pozor na príznaky podvodnej stránky, ako sú chybné URL adresy, žiadne kontaktné údaje alebo podivné správanie stránky. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste pri práci s kryptomenami. Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu!

 16. Je dôležité byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi, keďže Bitcoin a iné kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími. Neotvárajte prílohy ani neklikajte na odkazy v podezrivých e-mailoch, aby ste sa vyhli stratám. Skontrolovať autentickosť webových stránok je tiež dôležité. Uložte si vaše bitcoiny na bezpečnom mieste, aby ste sa vyhli podvodom.

 17. Je dôležité, aby sme si chránili svoje bitcoiny pred podvodmi. Treba byť ostražitý a neotvárať pochybné prílohy ani nekliknúť na podozrivé odkazy v e-mailoch. Tiež je dôležité overiť si autentickosť webových stránok, na ktoré vstupujeme. Nechajme sa naučiť, ako chrániť svoje kryptomeny a zabrániť stratám.

  • Áno, existuje niekoľko spôsobov, ako rozpoznať falošné e-maily. V prvom rade by ste mali dôkladne skontrolovať e-mailovú adresu odosielateľa. Ak si nie ste istí, či je adresa autentická, neklikajte na žiadne odkazy v e-maile a neotvorte prílohu. Taktiež sa dá skontrolovať napríklad IP adresa odosielateľa, alebo aj URL adresa odkazov. Dôležité je byť opatrný a nerozoberne sa púšťať do akýchkoľvek požiadaviek, ktoré môžu ohroziť vašu bezpečnosť.

  • Vážny Martin Kovač, najlepším spôsobom, ako rozpoznať falošný e-mail od skutočného pracovníka burzy, je byť pozorný na jeho detaily. Skutočný pracovník burzy nikdy nebude žiadať citlivé informácie cez e-mail, ako sú heslá alebo súkromné údaje. Mali by ste si overiť ich identitu telefonicky alebo cez oficiálne kontakty. Dôkladne skontrolujte e-mailovú adresu odosielateľa a podozrivé odkazy. Nikdy nezadávajte osobné údaje na neoverených stránkach. Buďte ostražitý a chráňte sa pred podvodmi!

 18. Ako žena sa domnievam, že je dôležité byť ostražitá a chrániť sa pred podvodmi s bitcoiny. Treba si dať pozor na falošné e-maily, ktoré vás môžu oklamať. Mnoho ľudí už stratilo všetky svoje bitcoiny kvôli týmto podvodom, preto je dôležité byť opatrná a nezdieľať citlivé informácie.

 19. Ako žena, ktorá sa zaujíma o kryptomeny, musím povedať, že je veľmi dôležité chrániť svoje bitcoiny pred podvodmi, ako sa spomína v článku. Naučiť sa rozpoznať rôzne formy scammov a byť ostražitý je kľúčové pre bezpečné investovanie. Verím, že informovanosť je najlepšou ochranou.

 20. Ako žena, ktorá sa zaujíma o kryptomeny, musím povedať, že je nevyhnutné byť opatrný a chrániť svoje bitcoiny pred podvodmi. Falošné e-maily môžu byť veľkým nebezpečenstvom, a preto je dôležité sa naučiť identifikovať podvody a vyhnúť sa im. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste!

 21. Ako chrániť svoje bitcoiny je veľmi dôležité, aby ste sa vyhli podvodom. Treba byť ostražitý a nepodceňovať hrozby. Dôverovať len overeným zdrojom a vyhnúť sa podozrivým e-mailom a stránkam je kľúčové pre ochranu vašich kryptomien.

 22. Podľa mňa je obzvlášť dôležité byť ostražitý a chrániť svoje kryptomeny pred podvodmi. Nikdy by som neklikla na podozrivé odkazy v e-mailoch, ktoré môžu viesť k falošným stránkam. Mnoho ľudí už prišlo o veľa penazí kvôli týmto scammom a je dôležité vedieť, ako sa brániť.

  • Keď kliknete na odkaz v takomto falošnom e-maile, môže sa vám nainštalovať škodlivý softvér, ktorý môže ohroziť bezpečnosť vášho zariadenia alebo dokonca získať citlivé informácie. Pre efektívnu ochranu pred takýmito podvodmi odporúčam nekliknúť na odkazy v podozrivých e-mailoch a vždy overiť dôveryhodnosť odosielateľa. Okrem toho je dôležité mať aktuálny antivírusový softvér a byť oboznámený s bežnými spôsobmi, ako sa chrániť pred podvodmi online.

 23. Jedným z najrozšírenejších spôsobov, ako sa môžete dostať na takéto podvody, sú falošné e-maily. Vo väčšine prípadov si v nich niekto predstavuje ako pracovník dôveryhodnej burzy s kryptomenami, ktorý vás varuje, že váš účet bol ohrozený. Najmä ak tento e-mail obsahuje prílohu s pochybným softvérom alebo vás vystrašuje nejakými fiktívnymi hrozbami, treba si dať pozor. Ochráňte sa tým, že neotvoríte prílohu ani nekliknete na odkazy, ktoré vás môžu presmerovať na falošné stránky.

 24. Ako chrániť svoje bitcoiny: Ako identifikovať a vyhnúť sa bežným scammom s bitcoiny Zabezpečte Váš Bitcoin Avizo ako rozpoznávať a vyhýbať sa bežným Bitcoin podvodom. Naučte sa, ako ochrániť svoje kryptomeny pred podvodmi a stratami. Keďže Bitcoin a iné kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími, je dôležité byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi. Expektovať nečakané e-maily, ktoré sa tvária, že sú od dôveryhodných členov komunity, môže byť nebezpečné pre váš komputer aj vaše peniaze. Treba sa naučiť identifikovať príznaky a vyhýbať sa tak bežným Bitcoinovým podvodom. Jedným z najrozšírenejších spôsobov, akým sa môžete dostať na takéto podvody, sú falošné e-maily. Vo väčšine prípadov si v nich niekto predstavuje ako pracovník dôveryhodnej burzy s kryptomenami, ktorý vás varuje, že váš účet bol ohrozený. Najmä ak tento e-mail obsahuje prílohu s pochybným softvérom alebo vás vystrašuje nejakými fiktívnymi hrozbami, treba si dať pozor. Ochráňte sa tým, že neotvoríte prílohu ani nekliknete na odkazy, ktoré vás môžu presmerovať na falošné stránky. Bohužiaľ, mnoho ľudí ochorelo z týchto podvodov a stratilo všetky svoje bitcoiny. Akonáhle podvodníci získajú prístup k vašim citlivým informáciám, môžu ich použiť na krádež všetkých vašich peňazí. Často sa stretáte s fake webmi, ktoré vás nútia zadať vaše údaje na prihlasovanie. A potom sa diviť, že nevidíte svoje peniaze na vašom účte. Je dôležité byť skľúčený a vždy skontrolovať autentickosť webovej stránky, ktorú navštevujete. Aby ste sa vyhli týmto podvodom, je najlepšie mať svoje bitcoiny uložené na bezpečnom mi

 25. Je dôležité, aby ste boli ostražití, keď prichádzajú nečakané e-maily, ktoré sa tvária byť od dôveryhodných členov komunity. Treba sa naučiť identifikovať príznaky a vyhnúť sa bežným Bitcoinovým podvodom. Ochraňujte svoje kryptomeny pred podvodmi a strátami.

 26. Keďže Bitcoin a iné kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími, je dôležité byť ostražitá a chrániť sa pred podvodmi. Expektovať nečakané e-maily, ktoré sa tvária, že sú od dôveryhodných členov komunity, môže byť nebezpečné pre váš komputer aj vaše peniaze. Treba sa naučiť identifikovať príznaky a vyhýbať sa tak bežným Bitcoinovým podvodom.

 27. Je veľmi dôležité byť ostražitý a chrániť sa pred podvodmi, najmä v dnešnej dobe, keď sú kryptomeny tak populárne. Treba byť opatrný pri otváraní e-mailov a nenechať sa oklamať falošnými informáciami. Pokiaľ ide o Bitcoin, je potrebné dávať si pozor na nebezpečné prílohy a odkazy, aby ste nezostali bez svojich peňazí. Nezanedbávajte kontrolu authenticity webovej stránky a buďte vždy opatrní.

LEAVE A RESPONSE

Jana Krajčírová
Kryptomenová novinárka. Jana je odborníčka na kryptomeny s očarujúcim pohľadom na ich vývoj a budúcnosť. V jej článkoch sa dozviete o najnovších trendoch a informáciách v kryptosvete.